Медицина не витримає: Зеленський озвучив тривожні для України сценарії

Медицина не витримає: Зеленський озвучив тривожні для України сценарії

Президент Володимир Зеленський назвав три можливі сценарії розвитку подій через поширення коронавірусу в Україні. Два з них вітчизняна медична система не витримає.  

Про це глава держави розповів у своєму зверненні до українців.

Сьогодні є три сценарії розвитку подій. Перший. Від трьох до п’яти відсотків одночасно захворілих на коронавірус. Це болючі цифри. Але такий сценарій не є катастрофою. Тож маємо бути зібраними та дисциплінованими: продовжити самоізоляцію, дотримуватися правил гігієни та не виходити на вулицю без потреби. Тоді ми переживемо цей шторм, наголосив Володимир Зеленський.

За його словами, другий сценарій 25% одночасно хворих на коронавірус, третій – понад 50%.

– Другого й тим паче третього сценарію наша медична система не витримає. Наші лікарі не витримають одночасного напливу такої кількості хворих. Кожен має усвідомити: карантин – це не канікули. Сонячна погода, парки, пляжі, шашлики – все це почекає. Все це – ніщо в порівнянні з власним здоров’ям та життям, зауважив Президент.

Тому він закликав громадян, продовжувати залишатися вдома та не виходити на вулицю без зайвої потреби, як би не кортіло це зробити.

А народних депутатів Володимир Зеленський закликав прийняти на позачерговому засіданні Верховної Ради 30 березня два законопроєкти щодо ринку землі і банків.

За його словами, якщо ці документи не будуть ухвалені, Україна не отримає 10 млрд доларів міжнародної допомоги та зіткнеться із загрозою дефолту.