ДБР розслідує справу правоохоронців за дії проти адвоката

ДБР розслідує справу правоохоронців за дії проти адвоката

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, розпочали досудове розслідування за фактом перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронного органу (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, розміщеною у соціальній мережі Facebook,  27 березня 2020 року працівники патрульної поліції, на ділянці автомобільної дороги «Київ-Чернігів» завдали адвокату та його батьку тілесні ушкодження та безпідставно застосували до них спеціальні засоби – кайданки.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Київської області.

У разі доведення вини, правоохоронцям загрожує покарання у вигляді позбавлення  волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. 

У Комітеті захисту прав адвокатів Ради адвокатів Київської області поінформували, що 27.03.2020 надійшло повідомлення про напад на адвоката Пономарьова Миколу у м. Бровари. На місце відразу виїхали представники Комітету Володимир Щиголь та Щиголь Микола.

На місці встановлено, що працівники поліції застосували фізичну силу та кайданки до адвоката та його батька. Заподіявши їм тілесних ушкоджень. Як з’ясували представники Комітету, такі дії працівників поліції були викликані тим, що адвокат відмовився давати пояснення як свідок. У зв’язку із вказаними обставинами представниками Комітету подано заяву про вчинення кримінального правопорушення.

У зв’язку із вказаними обставинами на місце також прибули й інші представники Комітету, та представники НААУ.

-Найстрашніше в цій ситуації, що ти бачиш як озброєні перевертні в формі б'ють твого батька, але єдине, що ти можеш зробити, щоб це не виглядало, як опір працівникам поліції, та щоб вони не змогли сфабрикувати проти вас справ, це намагатись затулити батька собою, і у відповідь отримуєш численну кількість ударів в груди та живіт, потилецею об асфальт, після чого на вас надягають кайданки... А тепер ще й фабрикують справу про опір працівникам поліції, - повідомив адвокат Микола Пономарьов, на якого було вчинено напад.

-Якщо коротко (наскільки це можливо) щодо того, що трапилось: мій батько є директором транспортного підприємства, - пояснив адвокат Пономарьов.- Вдень 27.03.2020 він попросив разом з ним поїхати в м. Бровари для розшуку вантажного автомобіля підприємства, оскільки після розмови з водієм виникли підозри, що він виїхав з місця завантаження в стані алкогольного сп’яніння. Побоюючись, що така ситуація може призвести до заподіяння шкоди третім особам, ми виїхали до міста Бровари, де після тривалих пошуків вантажного ТЗ, проїжджаючи повз автомобіль патрульної поліції (№ 2381), зупинились та повідомили про вказану ситуацію.
Через деякий час працівники поліції викликали нас на місце, де ними було виявлено вантажний автомобіль підприємства. Далі поліція, замість того, щоб провести у відношенні водія тест визначення вмісту алкоголю або зафіксувати відмову, вирішила сфабрикувати докази, вимагаючи від нас надати неправдиві свідчення, що ми бачили, як водій в русі розпивав алкоголь за кермом. У відповідь я повідомив, що я – адвокат, і не братиму участі у фальсифікації доказів та вимагав вчинити дії у відповідності до закону (є відео, яке це підтверджує).

Почувши, що я – адвокат, працівник поліції, зафіксований на фото, став агресивним та повідомив, що тоді він складе протокол на мене та мого батька, а на моє прохання повідомити правові підстави таких дій, почав вживати нецензурну лайку.

На моє прохання припинити, він вдарив мене та батька з питанням: «А що ти мені зробиш, адвокат?». Далі мене почали тримати, а батьку наносити удари в живіт, притиснувши до автомобіля. Я вирвався та намагався затулити батька собою, після чого ми з поліцейським впали на землю. Далі інші працівники підбігли, скрутили мені руки та почали бити в живіт, а також потилицею об асфальт. Потім на нас наділи кайданки і кинули в авто, заявивши, що викликають СОГ та швидку, щоб заявити про напад на працівників поліції. Сидячи в авто, я подзвонив адвокатам, які викликали представників Комітету захисту прав адвокатів. Побачивши, що я телефоную та викликаю допомогу, працівник поліції з фото відібрав мій телефон, заявивши, що розіб’є його. В подальшому на мої вимоги віддати телефон він відмовив, заявивши, що в мене його ніколи не було. З даних Apple ID мені наразі відомо, що телефон було вимкнено, місцезнаходження встановити неможливо.

Далі, після приїзду представників Комітету та слідчо-оперативної групи, ми надали пояснення слідчому, подали заяви про вчинення кримінальних правопорушень та поїхали до лікарні знімати побої (у батька зафіксовано струс мозку, забій грудної клітини, осадну рану лівої кисті). Медичне обстеження також зробив собі поліціянт, намагаючись сфабрикувати докази нападу на нього, хоча на фото видно, що жодних тілесних ушкоджень, в тому числі, про які він заявляв слідчим (нібито удар в голову) у нього немає. Ось така абсурдна ситуація. Тепер матиму ще й сфальсифіковані проти мене та батька кримінальні провадження…