Через карантин у Києві найбільше постраждає малий бізнес

Через карантин у Києві найбільше постраждає малий бізнес

Понад третина столичних підприємств опинилася перед загрозою масового звільнення своїх працівників.

Найбільших збитків зазнають представники малого бізнесу. Про це свідчать дослідження, проведені «Економічною правдою», «Центром прикладних досліджень» і «Центром розвитку міст».

Карантин боляче вдарив навіть по самозайнятих особах: 35 % із них не зможуть працювати, а в 31 % – обороти впадуть на 50-80%.

На багатьох підприємствах співробітників відправили у відпустку за власний рахунок. Навіть на потужних компаніях, які працюють понад 10 років, до 40% працівників ризикують втратити роботу.

Згідно з опитуванням, свою роботу зупинять 45 % підприємств, у яких працює не більше 5 осіб. Перед загрозою закриття опинились 32% компаній, де нараховується до 20 співробітників, 30% – із чисельністю до 50 співробітників, 21% – до 100 співробітників, 27% – від 100 до 500 співробітників.

– Що може зробити для цього Київ, як столиця та мегаполіс з найбільшими можливостями серед усіх міст України? По-перше, максимально задіяти усі механізми зменшення податкового тиску: згідно зі змінами до українського законодавства, плата за землю в період карантину не буде стягуватись, але можна також звільнити орендарів від плати за оренду комунального майна. По-друге, сформувати муніципальне замовлення на найнеобхідніші в умовах пандемії засоби: місто може оплачувати пошиття масок та захисних костюмів, виготовлення дезінфекційних речовин й навіть виробництво тест-систем для виявлення COVID-19. По-третє, взяти на себе місію модератора в переговорах з енергопостачальниками для впровадження тимчасового мораторію на нарахування плати за водо-, електропостачання та водовідведення для малого бізнесу. По-четверте, розробити комплексну програму підтримки малого бізнесу щонайменше на рік після завершення пандемії, аби підприємці змогли відновити свої потужності й стати на ноги, – вважає депутат Київради Костянтин Яловий.

На думку депутата, столична влада має дати бізнесу чіткий сигнал, що не кидає напризволяще і зацікавлена в його подальшому процвітанні. Бо саме це є запорукою соціальної стабільності в столиці, а, отже, і у всій Україні.