Кличко розповів про нові маршрути транспорту, перевірки лікарень та сміття

Кличко розповів про нові маршрути транспорту, перевірки лікарень та сміття

Щодня мер столиці Віталій Кличко інформує киян про те, як живе місто в умовах карантину.  Він повідомив, що створено моніторингову групу, яка працюватиме над збором інформації про потенційних хворих, раптовими перевірками лікарень та запевнив, що сміттєвого колапсу в місті не буде.

Моніторинг і співпраця із поліцією

Міська влада створює моніторингову групу, яка працюватиме над збором інформації про потенційно хворих та осіб, які з контактували з інфікованими на COVID-19. Дані збиратимуть від сімейних лікарів, «Київського лабораторного центру МОЗ України», Державної прикордонної служби, Головного управління Нацполіції.

– Вірус агресивний і розповсюджуються дуже швидко. І головним в його упередженні є обмеження соціальних контактів. Щоб не наражатися на ризик спілкування з носіями вірусу. Для цього сьогодні важливо впровадити дієвий механізм виявлення всіх носіїв вірусу, їх ізоляція та лікування, – сказав Кличко.

Мер Києва закликав киян також долучатися та надавати інформацію про випадки захворювань чи людей, які контактували з потенційно хворими.

Більше транспорту, більше маршрутів

Влада столиці розширила перелiк маршрутiв наземного громадського транспорту, який сьогодні перевозить виключно пасажирів за спецквитками. Розпочав працювати спецiально створений автобусний маршрут № 99-Д від метро «Мінська» – до метро «Нивки» – із заїздом до Діагностичного центру. Новий маршрут допоможе працівникам декількох медзакладів, зокрема, міської лікарні № 8 та міського Діагностичного Центру, зручно добиратися на роботу.

Також у кількох опорних лікарнях організований транспорт для довезення медиків на роботу.

Крiм того, з 26 березня курсує тролейбусний маршрут № 25: «Проспект Свободи» – «Станція метро «Почайна». Це поліпшить транспорте сполучення з житлового масиву «Виноградар»

Кличко наголосив, що на період дії обмежувальних заходів громадський транспорт столиці перевозить пасажирів виключно за наявності спецквитків, посвідчення особи та засобів індивідуального захисту. Спецквитки розгадають безплатно, але проїзд платний.

Сміттєвого колапсу не буде

Хоч уряд і не збільшив обсяг субсидій на вивіз сміття, управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків, проте сміттєвого колапсу в місті не допустять.  

– Хочу заспокоїти киян – ми не допустимо сміттєвого колапсу! Дуже дивно, що в ЗМІ з’явилися такі заяви власників управляючих компаній, що хочуть отримати додаткове фінансування від держави саме в такий складний момент, – підкреслив мер. – Київ справді продукує дуже багато побутового та будівельного сміття. В місті сьогодні розташовано понад 12 тисяч сміттєвих баків та 2,5 тисяч баків для роздільного збору сміття. Кожного дня з Києва вивозять для захоронення та утилізації понад 3,6 тисяч тонн твердих побутових відходів, сказав Кличко.

Він зазначив, що вивезення сміття відбувається регулярно. 4 тисячі двірників кожного дня виходять на вулиці та прибирають їх.

До вас їде ревізор

Віталій Кличко заявив, що і надалі особисто перевірятиме опорні лікарні  міста. Раптово і без попередження

– Як ви знаєте, вчора, без попередження, я відвідав Олександрівську лікарню. Особисто подивився що там відбувається, і як лікують киян. Я робитиму такі «нальоти» і на інші опорні медзаклади. Раптово і без попередження. Я розумію, що не все в нас ідеально. Є над чим працювати. Але ми робимо все, що в наших силах. Ми всі вперше опинилися в ситуації  такої загрози. Тому вдосконалюємо систему, виправляємо помилки. Працюємо – без перебільшень – 24 години на добу, – підкреслив Віталій Кличко.

Він також закликав мешканців міста допомагати владі конструктивними зауваженнями.

– Допомагайте, долучайтеся! Своєчасною інформацією, конструктивними зауваженнями. Задля того, щоб удосконалювати моменти, де є проблеми. Щоб разом подолати цей виклик! Бо головне – вберегти здоров’я і життя людей, – наголосив Віталій Кличко.