В умовах карантину: як витратять гроші столиці

В умовах карантину: як витратять гроші столиці

Зважаючи на загрозу коронавірусу, Київрада провела позачергове засідання, на якому перерозподілили бюджетні кошти столиці.

Перед початком сесії, на якій зібралося понад 90 депутатів, залу Київради продезінфікували, всім присутнім поміряли температуру, видали маски та рукавиці.

Через введення надзвичайної ситуації, депутати ухвалили рішення про те, що в подальшому доведеться працювати в режимі онлайн.

– Київрада не може зупинити свою роботу. Ми маємо бути напоготові і швидко реагувати на нові виклики, – заявив київський голова Віталій Кличко. 

На засіданні повідомили про заходи, спрямовані на забезпечення охорони здоров`я киян в умовах карантину.

– В Києві створено 7 госпітальних баз. Отримано 500 тисяч масок. Проводяться заходи для забезпечення понад 1000 ліжок, – розповіла директорка департаменту охорони здоров'я Валентина Гінзбург.

На медичну сферу додатково виділять майже 1 млрд грн, зокремана підвищення зарплат лікарям, медсестрам і технічному персоналу.

За словами депутатки Алли Шлапак, міським лікарням уже передали понад мільйон гривень у вигляді благодійної допомоги.

Депутати Київради підтримали зміни до міської програми «Турбота. Назустріч киянам».

За офіційними даними, медичним закладам столиці вже передали майже 400 апаратів штучної вентиляції легень, зокрема для лікування хворих на коронавірус.

– 263 млн грн необхідно виділити на маски, халати, рукавиці, бахіли, лікарські засоби. Це рішення викликано поширенням коронавірусу, – сказав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Близько 300 млн грн повинні спрямувати на соціальну підтримку малозабезпечених. Ще 22 млн – на проведення дезінфекцій у житлових будинках.

На 50% зменшать розмір орендної плати за користування комунальним майном (знижки діятимуть до кінця липня-2020).

Столична влада змушена скоротити видатки на будівництво, реконструкцію та капремонти великих об'єктів, які знаходяться ще на стадії проєктування.

Враховуючи «карантинні» витрати і заходи (щодо «канікул» зі сплати податку на нерухомість і землю), столичний бюджет недоотримає понад 1,5 млрд грн.