Кличко розповів про палати для обраних, декларації з лікарями та дезінфекцію

Кличко розповів про палати для обраних, декларації з лікарями та дезінфекцію

Станом на ранок 26 березня у Києві зареєстровано 40 випадків захворювання на коронавірус.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконфренції. Він розповів про питання, які найбільше турбують мешканців столиці, і показав власний репортаж із Олександрівської лікарні.

Палати із державною охороною

Мер Києва Віталій Кличко прокоментував інформацію, поширену в ЗМІ та соцмережах, щодо палат для окремих осіб у випадку їх захворювання на коронавірус. Зокрема, за наказом Державної служби охорони, МОЗ і зверненні на їхній підставі Державного управління справами при Президенті, такі палати мають бути підготовлені для осіб, щодо яких здійснюється державна охорона.

– Така практика завжди була. І не тільки в Україні. Але... Я розмовляв вчора з Президентом Володимиром Зеленським. І він готовий, і налаштований скасувати накази, про які йдеться і які ми зобов’язані виконувати. Сподіваюся, це відбудеться. І ми будемо за це вдячні!, наголосив мер.

Олександрівська – не VIP, а базова

Олександрівська лікарня є базовою. І сьогодні переважно всіх хворих чи з підозрою на коронавірус відправляють саме до неї. Якщо кількість хворих збільшуватиметься, їх лікуватимуть також в інших визначених і підготовлених для цього лікарнях. У столиці 7, включно з Олександрівською, – список опублікований. А депутати в Олександрівську потрапили через те, що саме їм першими встановили діагноз. До слова, Віталій Кличко звернувся до правоохоронців із проханням жорстко контролювати дотримання законних процедур приватними клініками. Бо деякі з них роблять експрес-тести на коронавірус і не передають результати позитивних діагнозів державним органам.

– Ми їх потім отримуємо через Німеччину, або взагалі не отримуємо. Я вважаю це неприпустимим! – додав він.

380 апаратів штучної вентиляції легень

У медичних закладах столиці сьогодні є 380 апаратів штучної вентиляції легень. 93 з них у лікарнях, визначених опорними для лікування хворих на коронавірус. Усього розгорнуто понад 400 ліжок. На випадок ускладнення епідемічної ситуації місто готове розгорнути 7 тисяч додаткових ліжок.

– У структурі інфекційних відділень передбачено 78 боксів, сказав мер.

Він нагадав, що нещодавно мед закладам столиці передали 39 нових карет швидкої допомоги, які оснащені і апаратами штучної вентиляції легень. Міська влада забезпечила сімейних лікарів, службу невідкладної допомоги та усі медзаклади експрес-тестами на виявлення коронавірусу. Загалом, нині місто вже отримало 9 тисяч із замовлених і придбаних тестів. І їх продовжують купувати.

Допоможуть усім, але декларація потрібна

Столичні медики нададуть допомогу всім, в кого буде підозра або захворювання на коронавірус. Не зважаючи на те, підписала людина декларацію із сімейним лікарем чи ні. Водночас ті,  хто підписав декларацію, зокрема, мають право на безкоштовні аналізи. Бо кошти за це держава перераховує за програмою «Гроші йдуть за пацієнтом». Також ті, хто підписав декларацію, можуть отримати ліки в рамках програми, яку фінансує місто. 

Нагадаю, що термін, у який можна підписати Декларацію, необмежений. І зробити це можна навіть під час прийому у лікаря. Тож, не зволікайте. Подбайте про своє здоров’я, закликав мешканців міста Віталій Кличко.

23 мільйона гривень на дезінфікуючі засоби та костюми

Комунальні служби регулярно дезінфікують багатоквартирні будинки. У Києві їх – близько 11 з половиною тисяч. Вісім з половиною перебувають у комунальній власності. Влада столиці також надала ОСББ і управляючим компаніям дезінфікуючі засоби та засоби захисту, костюми для двірників. На це з міського бюджету виділили 23 мільйона гривень. Двірники отримали необхідне обладнання та дезінфікуючі засоби, якими оброблюють сходові клітини, ліфтові кабіни, ручки дверей, сходові перила в житлових будинках. Двірники також обробляють дитячі та спортивні майданчики, користування якими місто заборонило до покращення ситуації. Заборона стосується всіх майданчиків, розташованими у парках, скверах та на прибудинкових територіях.

– Якщо у мешканців є нарікання, що в їх будинку не роблять дезінфекцію, - треба негайно звернутися або до місцевої керуючої компанії, або до Департаменту житлово-комунального господарства за телефоном 15-57, – зазначив Кличко. 

Не пускати з торбинкою по світу

Кличко, як голова Асоціації міст, звернувся до Уряду не позбавляти громади 13 мільярдів гривень доходів з місцевих акцизів і субвенцій.

– Це колосальна сума. В таку кризу уряд повинен підтримати місцеве самоврядування, а не пускати його з торбинкою по світу, наголосив Віталій Кличко. 

Київ готовий переглянути кошторис міста з урахуванням витрат на боротьбу з розповсюдженням корона вірусу, і внести суттєві корективи в бюджет, перенаправити більше коштів на медицину. За попередніми розрахунками, втрати для столиці вже сягають одного мільярда гривень. І ця цифра може зрости в разі загострення ситуації.