Кличко розповів про лікарні, порушників правил та ціни на ліки і продукти

 Кличко розповів про лікарні, порушників правил та ціни на ліки і продукти

Київ продовжує жити в умовах жорсткого карантину. За офіційними даними, за минулу добу кількість киян, що захворіли на COVID-19, зросла до 31 особи. Що робить влада столиці для життєзабезпечення міста розповів сьогодні, 25 березня, мер Віталій Кличко.

Статистика COVID-19   

За минулу добу кількість киян, що захворіли на COVID-19, зросла до 31 особи. Вчора ввечері місто отримало ще 3 лабораторно підтверджених випадки захворювання на коронавірус. Всі троє киян, що захворіли – чоловiки. Двоє з них лікуються вдома на самоізоляції. Один – 51-річний киянин, що повернувся iз Франції, – 21 березня був госпiталiзований до Олександрівської лікарні із симптомами ГРВІ. Серед хворих 21 людина перебуває в лікарні, 10 лікуються вдома на самоізоляції. Із госпіталізованих – 20 киян отримують допомогу в Олександрівській лікарні, одна особа – у міській клінічній лікарні № 4.

Кличко повідомив, що на сьогодні експрес-тестами і лабораторними дослідженнями протестовано 1 355 киян.

Порушників правил карантину покарають

Віталій Кличко звернувся до МВС та контролюючих органів пильно виявляти киян та установи, що порушують обмежувальні заходи, та складати протоколи і штрафувати їх.

– Єдиний шанс зупинити вірус – максимально обмежити контакти між людьми. звертаюся до МВС та контролюючих органів, пильно виявляти порушників, складати протоколи і штрафувати. Якщо в когось самого не вистачає розуму і свідомості, нехай так зрозуміє! І не наражає на небезпеку людей навколо наголосив Кличко.

Уряд має контролювати ціни на ліки і товари

Віталій Кличко звернувся до уряду щодо забезпечення контролю за цінами на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари. Згідно з ухваленим парламентом Законом, уряд має сьогодні таку компетенцію. І повинен вжити всіх заходів для недопущення в столиці та в Україні підняття цін на товари суб'єктами господарювання.

Зокрема, необхідне регулювання цін на перелік товарів: цукор, сіль, борошно, чай, соняшникова олія, вершкове масло, гречка, рис, макаронні вироби, вода питна, консерви тривалого зберігання

Телеміст із Китаєм

Столичні лікарі взяли участь у телемості з лікарями провінції Хубей та міста Ухань, де був епіцентр розповсюдження коронавірусу в Китаї. Сьогодні там вдалося вийти на мінімальний показник зараження серед населення вдавшись до суворих обмежень. Коли всі люди залишаються по домівках.

Мер столиці зазначив, що китайські медики надали інструкції столичним лікарям, як під час лікування хворих самим не заразитися. Бо саме медичні працівники в найближчі кілька тижнів будуть головними рятувальниками. 

Асоціація міст України створить платформу

На базі Асоціації міст України створюють платформу для оперативної співпраці українських міст і містечок у боротьбі з коронавірусом.

– Сьогодні основне навантаження в боротьбі з розповсюдженням вірусу – саме на лідерах громад – на мерах українських міст міст і містечок. Асоціація міст готує рекомендаційні матеріали і оперативно надасть їх усім мерам повідомив Віталій Кличко. 

Також він зазначив, що АМУ готує свої зауваження і пропозиції до проектів законів та підзаконних актів, що ухвалює в цій ситуації центральна влада. 

Бізнес у поміч

Віталій Кличко подякував соціально відповідальному бізнесу за допомогу. Зокрема, це допомога харчами і обідами для незахищених категорій громадян; медичними масками, коштами. Відзначив мер власників готелів, що надають номери столичним лікарям. Аби між змінами медики могли переночувати, відпочити, харчуватися.

Також він окремо звернувся до журналістів із проханням не заважати роботі лікарів, яким і так сьогодні складно.

– Хочу окремо звернутися до киян, до деяких журналістів! Не кошмарте лікарів! Не вривайтеся в лікарні заради відео і лайків у Facebook! Це аморально! Дайте медикам працювати! Бо хто нас потім рятуватиме?! наголосив Віталій Кличко.

Коли поїде метро

Відновлення роботи столичного метрополітену залежатиме від епідеміологічної ситуації в Києві та рішення Уряду. Кличко наголосив, що метро в Києві було закрите за рішенням Кабінету міністрів, як і в Дніпрі та Харкові. Пішли на такий крок і в багатьох великих містах Європи.

– Метро в столиці призупинило перевезення пасажирів 17 березня. Попередньо – до 3 квітня. Але ми слідкуємо за розвитком ситуації. Якщо вірус поширюватиметься з такою динамікою і надалі, – обмеження діятимуть,  сказав Кличко.

– Дату відкриття метро сьогодні я вам назвати не можу,  підкреслив мер столиці.

Довіряти надійним

Журналістів закликають перевіряти інформацію і не поширювати маніпулятивних повідомлень. Зокрема, під час онлайн пресконференції, Кличко прокоментував інформацію щодо Київської міської лікарні № 8.

 Одна зі столичних журналісток повідомила, нібито в цю лікарню будуть доставляти хворих на коронавірус, а в медустанові не вистачає засобів захисту для лікарів. Ця лікарня не входить до переліку лікарень, що визначені як опорні для прийому хворих на коронавірус! наголосив Кличко.

Це сім визначених лікарень столиці (3 – для дорослих, 2 – для дітей, 2 – для вагітних): Олександрівська, Київська міська  лікарня № 4, міська клінічна лікарня № 9, Київська міська дитяча лікарня № 1, міська дитяча клінічна інфекційна лікарня, міські пологові будинки № 3 та № 5.

Мер також зазначив, що всі ці заклади забезпечені експрес-тестами, витратними матеріалами, засобами захисту.

Олександрівська не VIP

Кличко прокоментував інформацію щодо того, нібито в Олександрівську лікарню доправляють тільки VIP-пацієнтів. 

– Деякі розумники пишуть, нібито, Олександрівська, – це якась «нова Феофанія», VIP-лікарня. Що туди приймають тільки депутатів. Це – абсолютна брехня! Олександрівська лікарня першою почала приймати хворих. І стала, можна сказати, флагманською. Статус хворого в даному випадку не грає жодної ролі! Наприклад, студент, що заразився в Україні, теж був госпіталізований до Олександрівської лікарні. Всі інші шість визначених медзакладів теж підготовлені до прийому хворих з підозрою на коронавірус,  підкреслив Віталій Кличко.

Він закликав киян та всіх українців не нехтувати своїм здоров’ям.

– При перших проявах симптомів – залишайтеся вдома і зв’яжіться зі своїм сімейним лікарем. Виконуйте всі рекомендації. У разі погіршення самопочуття – викликайте швидку. Бережіть себе і близьких!,  сказав Кличко.