Чому важливо самоізолюватися: пояснила Супрун

Чому важливо самоізолюватися: пояснила Супрун

Найкращий метод запобігання передачі коронавірусу – це самоізоляція. Міжнародні рекомендації радять самоізолюватися людям, які мають симптоми гострої респіраторної інфекції, або ж коли вони мають позитивний тест на наявність вірусу при цьому не мають симптомів або відчувають лише легкі симптоми.

Про це повідомляє колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Facebook.

– За чинним наказом № 663 госпіталізують до лікарні ледь не всіх людей із симптомами COVID-19. Це неправильно, адже люди з легкими симптомами реально можуть залишатися вдома на самоізоляції та бути на зв’язку зі своїм сімейним лікарем. Натомість така політика щодо розподілу пацієнтів сприяє тому, що ліжка займають пацієнти, які не потребують госпіталізації. Цю тактику треба оперативно змінювати, – наполягає Супрун.

Чим відрізняється самоізоляція від карантину

•  Самоізоляція означає повне обмеження будь-якого контакту з іншими людьми, і зазвичай застосовується до людей, які вже інфіковані або хворі, і можуть заражати інших людей.

•  Карантин же спрямований на те, щоби максимально зменшити контакти між здоровими людьми, аби знизити ймовірність передачі вірусу, якщо хтось виявиться інфікованим або хворим.

Вам потрібно самоізолюватися:

•  якщо у вас є симптоми, які характерні для COVID-19 (висока температура, кашель, нежить, біль у горлі);

•  перш ніж ви пройдете тест на визначення чи у вас є вірус;

•  поки ви чекаєте результатів тесту;

•  якщо ви повернулися з-за кордону (особливо з країн з великою кількістю випадків);

•  якщо ви отримали позитивний результат тесту і не потребуєте госпіталізації.

Чому це важливо?

– Наявні дослідження кластерів розповсюдження вірусу SARS-CoV-2 показали, що він активно передається в межах сімей та домогосподарств. Наприклад, в одній із провінцій Китаю серед 344 кластерів, що включали 1 308 випадків, 78-85% передач відбулися в сім'ях, – коментує медик. – Саме тому, дуже важливо, щоби люди із симптомами гострої респіраторної інфекції (ймовірною підозрою хвороби COVID-19) суворо дотримувалися правил самоізоляції. Навіть в межах власної домівки.