Вірус і податки: чи зменшать у Києві орендну плату

Вірус і податки: чи зменшать у Києві орендну плату

Зважаючи на карантин, у столиці завмерло багато приміщень, які використовували орендарі.   

«Орендне» питання розглядали на засіданні постійної комісії Київради з питань власності.

Депутати підтримали проєкт столичного мера «Про деякі питання нарахування орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва».

– Починаючи з 11 березня і закінчуючи 31 липня, для всіх договорів оренди застосовується коефіцієнт 0,5. Тобто орендарі сплачуватимуть удвічі менше. Також ми врахували інтереси тих орендарів, які в цей період не зможуть працювати: вони повинні в 10-денний строк повідомити своїх орендодавців про те, що не використовують дані приміщення. У такому разі непрацюючі орендарі будуть звільнені від сплати на всі сто відсотків, – пояснив голова профільної комісії Максим Конобас.

На комісії також розглянули звернення депутата Леоніда Антонєнка: він запропонував призупинити орендну плату за приміщення, котрі знаходяться на станціях метро, у школах, тренажерних залах, бібліотеках, музеях і кінотеатрах.

– Пропозиція Антонєнка не набрала необхідної кількості голосів. Ми підтримали лише проєкт Кличка, – повідомив депутат Ярослав Діденко.

Проєкт, підтриманий профільною комісією, потрібно ухвалити на сесії Київради, яка має відбутися 26 березня. 

За офіційними даними, у Києві нараховується близько 6 тисяч орендарів, які використовують 867 тисяч квадратних метрів приміщень (що належать до комунальної власності міста).