Топ-10 фейків про коронавірус: якій інформації краще не довіряти

Топ-10 фейків про коронавірус: якій інформації краще не довіряти

Мережу регулярно накриває хвилями дезінформації щодо коронавірусної хвороби. Будь-яка брехня – небезпечна, і особливо, якщо вона стосується здоров’я.

Колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зібрала популярні фейки про нібито захист і лікування коронавірусу, та пояснила, чому це не працює.

1. Часте пиття води не допоможе «змити» коронавірус в шлунок або ж «вимити» його з організму.

– Пити воду – це завжди хороша ідея. Але не слід прив’язувати всі корисні звички до захисту від коронавірусу. Адже наразі не існує ліків проти цієї хвороби, і вода теж не допоможе зупинити вірус, котрий вже потрапив на слизову оболонку вашого організму (очі, рот чи ніс). Так само вода не здатна якимось чином «вимити» коронавірус, наче в пральній машинці, – коментує Супрун.

Не допоможе і полоскання горла водою (ані теплою, ані підсоленою). Це може дійсно заспокоїти біль у горлі, але немає жодних доказів, що це вб’є коронавірус чи зупинить його проникнення в легені.

2. Клімат чи погода не впливають на передачу коронавірусу.

Вірус COVID-19 може передаватися і в холодних, і в теплих регіонах, і зимою, і влітку. Нормальна температура тіла людини становить 36,5 – 37 ° C, незалежно від зовнішньої температури. Тому захищатися від зараження треба завжди.

3. Гаряча ванна не перешкодить коронавірусній хворобі.

Приймати теплу ванну можна заради задоволення чи гігієни, але знищити коронавірус таким чином не вийде. Ваша нормальна температура тіла залишається від 36,5 до 37 ° C, незалежно від температури води у ванній чи душі. Якщо вірус всередині – йому байдуже, чи приймаєте ви ванну, чи сушите волосся гарячим феном. Навіть якщо ви залізете в дуже гарячу воду, то скоріше нашкодите собі, аніж коронавірусу.

4. Коронавірус не може передаватися через укуси комарів.

Коронавірус поширюється здебільшого через виділення з носа чи слини, коли людина кашляє або чхає. Немає жодної інформації та доказів, які б припускали, що новий коронавірус може передаватися комарами.

5. Поки що немає вакцини від коронавірусу.

Думка, що вакцини, які захищають від пневмонії, як вакцина проти пневмококової інфекції та вакцина проти Hib-інфекції, створюють імунітет від COVID-19 – неправильна. Хоча вакцинація цими вакцинами все одно дуже важлива!

6. Регулярне промивання носа сольовим розчином не допоможе не заразитися.

Немає доказів, що це захищає людей від коронавірусу, та й від будь-якого іншого відомого нині вірусу. ВООЗ зазначає, що існує кілька обмежених доказів того, що регулярне промивання носа сольовим розчином може допомогти людям швидше одужати від застуди. Однак респіраторним інфекціям це не запобігає.

7. Часник, цибуля, вітамін С і будь-які інші вітаміни не допомагають уникнути зараження.

8. Заразитися коронавірусом можна в будь-якому віці.

– Люди похилого віку та люди, які мають серйозні хвороби (астма, діабет, захворювання серця) більш вразливі до того, що перенесуть коронавірус у важкій формі. Але заразитися можуть всі, тому всім необхідно дбати про безпеку: регулярно мити руки, уникати скупчення людей, тримати дистанцію, – наголошує медик.

9. Антибіотики не ефективні для профілактики та лікування коронавірусу.

Антибіотики не працюють проти вірусів, вони знищують лише бактерії. Однак під час лікування від коронавірусу пацієнту можуть прописати антибіотики, якщо він захворіє на супутню бактеріальну інфекцію.

10. Ліків проти COVID-19 не існує, поки що.

Тому реклама, що закликає купувати будь-які засоби «для профілактики» чи «знищення вірусів», – бреше.