Як працюють сантехніки та «підпільні» перукарі у Києві

Як працюють сантехніки та «підпільні» перукарі у Києві

Карантин, який введено в Україні через поширення коронавірусу, вніс свої корективи у звичне життя кожної людини. У Києві закрили майже все, крім аптек, продовольчих та господарчих магазинів.

Тож на вулицях помітно поменшало перехожих. Багато мешканців столиці дослухалися до порад медиків та переважно сидять вдома, зрідка виходячи в магазин за продуктами або замовляючи їжу онлайн.

Але, як кажуть, «не хлібом єдиним»… Кияни все більше починають задаватися питаннями: «Що робити, як зламається унітаз?», «Чи працюють сантехніки?», «Як при закритих перукарнях боротися з «підвищеною лохматістю?».

Як перевірив «Вечірній Київ», сантехніки, перукарі, майстри з манікюру та інші фахівці із надання послуг продовжують справно працювати у звичайному режимі. Ба більше, ціни під час карантину не підвищували.

Принаймні нас у цьому запевнили у службі підтримки клієнтів відомого онлайн сервісу «Кабанчик», за допомогою якого можна замовити будь-яку послугу: від стрижки вдома чи нарощування вій до ремонту взуття чи кладки цегли. Розрахуватися можна готівкою або на сайті за допомогою банківської картки.   

– Вартість на замовлення не виросла. Кількість клієнтів така сама, як і до карантину. Ви можете створити замовлення і вказати в описі, що майстер повинен прийти обов'язково в масці. По ньому буде йти розсилка всім фахівцям і на замовлення обов'язково хтось підпишеться, розповіли у службі підтримки клієнтів.    

Ну що ж, робимо замовлення чоловічої стрижки напівбокс, вказуючи орієнтовну вартість 100 гривень. Сервіс повідомляє, що в категорії «стрижка» «успішно працюють 96 перевірених фахівців із реальними відгуками та оцінками». До речі, зареєстрованих на сайті «перевірених» сантехніків – 964.      

Хай там що, але на замовлення одразу відгукуються декілька перукарок. Перша Аніта може приїхати додому зробити стрижку за 500 грн. Каже, що і в «мирний час» у неї в барбершопі була приблизно така сама ціна – 450 грн, а 50 грн «накидує» на бензин.

Друга перукарка Людмила повідомляє, що працює тільки у себе вдома і пропонує стрижку за 150 гривен. Але може й за 100. Запевняє, що стриже в масці та рукавичках. Вона просить клієнтів також приходити в масках та зізнається, що «людей стало менше». Адже до неї приїжджали з різних куточків Києва, а із закриттям метро, перестали. Да і побоюються люди зайвий раз виходити з дому.       

Третя майстриня Оксана може приїхати додому, підстригти чоловіка за 250 грн, жінку за 300, пофарбувати волосся за 100, зробити манікюр за 150, кучері та макіяж за 400.

Отже знайти перукаря, який зробив би звичайну чоловічу стрижку за 100 гривень можна, але доведеться навідатися до нього додому, де майстер вправно обслужить свого підопічного на балконі, обладнаному під салон краси. Ще й брови безкоштовно підрівняє.     

Припиняти роботу через загрозу коронавірусу «підпільні» перукарі не збираються, бо «сім’ю годувати треба».     

До речі, в Іспанії, де через розповсюдження страшної інфекції ввели сурові обмеження на пересування людей, до нагальних потреб прирівняли не тільки відвідування аптеки, але й перукарні.

Що стосується сантехніка, то для його виклику ми вирішили звернутися до спеціалізованого сайту домашніх майстрів «СанСанич», де не треба заповнювати замовлення онлайн, а є звичайні телефонні номери.

Набравши номер, за три хвилини пояснили проблему, дізналися розцінки та викликали сантехніка, «без перегару, хамства та слідів від взуття», як обіцяла реклама.   Виявилося, що за приїзд майстра на дрібний ремонт, а саме «на протікаючий бачок», доведеться заплатити у будній день 400 гривен, у вихідний – 500.

Сантехнік Петро прибув точно в обумовлений час, ще й у респіраторі часів аварії на ЧАЕС.  

– Іншого немає. У магазинах навіть професійні пилозахисні респіратори для будівельних робіт та зварювальні шоломи розібрали, – розповідає він та приступає до роботи.

Згодом Петро констатує, що треба міняти "нижню наповнювальну арматуру" та відправляється на своїй машині до найближчого «Епіцентру». Відділи будмаркету хоч і огороджені стрічками із закликом купувати товари онлайн, але багато чого, зокрема сантехнічні запчастин, можна придбати на місці. Теж саме можна зробити і в магазинах «Леруа Мерлен».

Наповнювальна арматура для бачка коштувала 130 грн. Загалом, робота у вихідний день та запчастина обійшлися у 650 грн.

Петро, відповідаючи на питання чи не боїться він заразитися коронавірусом, ходячи по хатам, відповідає:  

– Ризик, звичайно, усвідомлюю, але без сантехніка люди точно не проживуть.

Тим часом у районних групах в соцмережах закликають відгукнутися фахівців у будь-якій сфері. Адже, можливо, що необхідний спеціаліст живе в сусідньому будинку.