У столиці пояснили, чи підуть школярі на весняні канікули

У столиці пояснили, чи підуть школярі на весняні канікули

Традиційно з 23 березня мали б початися весняні канікули. 

Директорка Департаменту освіти та науки міста Києва Олена Фідонян на своїй сторінці у Facebook відповіла на питання «Можна скасувати чи перенести канікули?»

– Не знаєш як вчиняти, вчиняй за законом. Згідно зі ст. 23 Закону України «Про освіту», «держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію закладів освіти», відповідно, рішення про терміни канікул приймає керівник закладу. Однак, варто врахувати вимоги ст.10, п.4 Закону України «Про повну загальну середню освіту», а саме, «тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів». Отже, це може бути лише ваше рішення. У той же час, ми маємо бути свідомими та відповідальними.
Перше. Маємо бути готовими до продовження термінів карантину. Канікулярний час вчителі зможуть використати для підготовки роботи в дистанційному режимі, для упорядкування розкладів, спілкування з батьками. Навчання дітей, розсилка завдань, їхній об’єм, перевірка робіт, – саме у цій координуючій роботі потрібна адміністративна управлінська мудра рука.
Друге. Необхідність приймати неординарні управлінські рішення, стати мозковим центром на цей непростий період. З однієї зони комфорту ми вимушено вже вийшли. Нам потрібно побудувати нову. Саме в канікулярний час ми, управлінці, маємо діяти чітко, злагоджено та відпрацювати новий режим роботи закладу, нові розклади уроків; маємо дистанційно максимально підтримати наших колег-вчителів, учнів та їх батьків.

Також вона відзначила: 
– Весняні канікули особливі. Природа в очікуванні пробудження, зародження нового ЖИТТЯ. Так було завжди, і так буде й цього року. Тільки трошечки побережіть себе і своїх рідних. Я зараз не про миття рук. Я про здоров'я нервової системи дітей, батьків та вчителів.
Колеги, ніяких завдань на канікулярний період, окрім, віртуальних екскурсій, читання літератури та дистанційних ігр. Класні керівники, включайтеся в розсилку посилань знайомств з видатними містами України та світу. 
Вчителі предметники, от на що воно вам потрібно, потім усе перевіряти. Приділіть увагу рідним та готуйтеся до можливих дистанційних методичних шедеврів нової чверті


Науково-методичний центр Дніпровського району підготував «Канікули онлайн» – добірку цікавих онлайн ресурсів з подорожами, трансляціями вистав театрів, експозиціями музеїв.

Крім того, Олена Фідонян наголосила, що навчальним закладам є над чим попрацювати до четвертої чверті: 

– За увесь цей некороткий шлях не пам'ятаю такої короткої найдовшої третьої чверті. Більшість учнів спочатку перебувала на одному карантині.. А зараз побережіть себе та інших, побудьте, будь-ласка, вдома. Канікули - це час індивідуальної роботи вчителів. Час удосконалення своєї майстерності. Час набуття нових практичних навичок. Ми продовжуємо вчитися.
Дистанційний режим роботи перетворився на цілодобову доступність вчителя. Потрібно встановлювати розумні межі. Межі розсилки завдань, межі здійснення дистанційного прямого зв'язку, межі пересилання виконаного від учнів/батьків до вчителя. Подруга поділилася, що виконані дітьми завдання батьки починають надсилати з шостої ранку до опівночі. От вам і відповідь на питання що роблять вчителі під час дистанційного навчання. Прошу відпрацювати нормальні розклади дня, де буде розподілено час на уроки, час на спілкування з учнями/батьками, час для перевірки завдань та підготовки до наступного кроку;
Поступово усе більше педагогів долучаються до різноманітних систем зв'язку, щоб провести дистанційні уроки з усім класом. У Києві це можна зробити. Не втрачайте зв'язок. Готуйтеся до останньої чверті. Адміністрації шкіл! Наведіть лад з ефірним часом предметників. Усе має бути дозовано. Контролюйте об'єм домашніх завдань! Як? Зберіть домашку за один день у будь-якому класі й спробуйте її виконати, залучивши годинник. Ми усі вчимося, вчимося якомога менше втратити у сьогоднішньому далеко непростому випробуванні не тільки освітян, а й кожного з нас