Віруси і ціни: у столиці подорожчали продукти

Віруси і ціни: у столиці подорожчали продукти

Посилаючись на загрозу коронавірусу, в мережі супермаркетів «АТБ» підвищили ціни на продукти харчування.

Після введення карантину, столичні покупці звернули увагу на те, що ціни виросли.

– Раніше кілограмова пачка рису коштувала 22 грн, тепер – уже близько 30. А за 1 кг гречки вже треба заплатити майже 40 грн, тобто у півтора рази більше, – розповіла жителька Сирця, яка придбала продукти в «АТБ».

Як показує аналіз, імбир уже «підскочив» до 145 грн за кг, лимони до 70, а часник до 100 грн. За даними експертів, попит на ці продукти зріс, оскільки їх купують для порятунку від інфекційних захворювань.

Серед овочів борщового набору, подорожчала цибуля: сьогодні вона коштує 13 грн за кг, а минулого тижня її продавали удвічі дешевше. Також підвищилися ціни на картоплю, буряк, капусту, макарони, борошно, цукор і яйця.

– Причина подорожчання криється в тому, що найбільші постачальники істотно піднімають відпускні ціни. Причому не тільки для нашої торгової мережі, а й для інших операторів українського ринку рітейлу. Це пояснюється значним зростанням витрат на виробництво продукції, пов'язаним із карантинними заходами і строгими обмеженнями, зміною цін на всі імпортні складові собівартості товару, девальвацією гривні. Зі свого боку ми змушені приймати ці переоцінки, повідомив представник мережі «АТБ» Борис Марков.