Чим живе Київ на карантині: спецквитки, маски для медиків і черги в магазини

Чим живе Київ на карантині: спецквитки, маски для медиків і черги в магазини

У Києві зростає кількість осіб, яким офіційно діагностують захворювання на коронавірус. Станом на ранок 23 березня, було зареєстровано24 хворих.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконфренції і нагадав про обмеження, які діють у місті, для стримання епідемії.

Дистанція у магазинах і аптеках

У магазинах та аптеках запроваджено додаткові обмеження за кількістю відвідувачів. У приміщеннях має перебувати один покупець на 10 квадратних метрів площі магазину. Власники магазинів та аптек повинні дотримуватися цих обмежень.

Продукти харчування, ліки, а також усіх необхідних товари до магазинів, аптек, лікарень та інших установ соціальної сфери доставляють у звичайному режимі.

Соціальні працівники забезпечать продуктами та іншими необхідними речами самотніх киян похилого віку та паліативних хворих.

Штаб для реагування

Київ створив окрему оперативну групу з медиків і менеджерів, які щодня на зв‘язку з ВООЗ. Щоб оперативно і відповідно до ситуації отримувати всі рекомендації всесвітньої організації.

Штаб працює цілодобово. А місто робить все, щоб упередити розповсюдження інфекції та захистити здоров'я і життя киян, – підкреслив мер.

Інша робоча група – з медиків, інфекціоністів та правоохоронців визначить коло та обстежить контактних осіб, у яких підтверджений діагноз на коронавірус.

70 тисяч плюс 100 тисяч масок

Столиця вже отримала 70 тисяч медичних масок. Днями очікують і першу партію зі 100 тисяч масок, що відшивають на замовлення міста українські підприємства. Ще сто тисяч передав соціально-відповідальний бізнес. Засоби захисту насамперед постачають медикам в лікарні.

Вони сьогодні – на передньому фронті боротьби. Їх місто повинно захистити і оснастити максимально!, – наголосив Кличко.

За його словами, всі тести, що отримує Київ, передають в лікарні та сімейним лікарям, які зможуть виїжджати до хворих із симптомами на коронавірус та робити їм тести оперативно.

Транспорт за спецквитками

Лише за одну добу Департамент транспортної інфраструктури КМДА видав понад 225 тисяч спеціальних квитків за заявками від підприємств та установ. Із понеділка, 23 березня, громадський транспорт перевозить виключно працівників сфер інфраструктури міста. Тих, хто працює в лікарнях, правоохоронних органах, у продовольчих магазинах і аптеках, рятувальників, фахівців, які забезпечують роботу житлово-комунального господарства міста.

Квиток діє тільки разом з пред’явленим службовим посвідченням, яке підтверджує роботу людини в тій сфері, що визначена для проїзду в громадському транспорті в умовах обмежень. Проїзд платний.

Правоохоронці, фахівці із боротьби з кіберзлочинністю, вже працюють над виявленням ділків, які «намалювали» спецквитки та розмістили об’яви про їх продаж.
Рух містом приватного транспорту, таксі або транспорту, організованого установами чи підприємствами не обмежений.

Дороги та під’їзди миють антисептиками

Комунальні підприємства Києва миють антисептичними засобами дороги, мости та громадський транспорт. Також обробляють зупинки громадського транспорту, підземні та наземні пішохідні переходи. Комунальники обробляють під’їзди житлових будинків, ліфти, сходові клітини в будинках.

Як здешевити комуналку

Віталій Кличко закликав уряд скасувати ПДВ на вартість житлово-комунальних послуг для населення. Це дасть можливість зменшити вартість комуналки для українців. І не нанесе шкоди підприємствам сфери ЖКГ, від якої багато в чому залежить життєдіяльність країни.

Дитячі майданчики «на карантині»

Заборонено користуватися дитячими та спортивними майданчиками до покращення епідситуації. Це стосується тих, які розташовані у парках та скверах та на прибудинкових територіях. Київзеленбудівці уже розміщують інформацію про заборону. Також таблички встановлять у зонах відпочинку на території київських лісів.

Столична влада закликає киян залишатися вдома, а також залишати вдома своїх дітей. Карантин – не канікули, і дотримання простих рекомендацій в умовах карантину допоможе зберегти здоров’я та життя людей.

Нагадаємо, підозра на коронавірус: куди звертатись у Києві.