Як допомогти літнім киянам під час карантину: поради від 4 громадських ініціатив

Як допомогти літнім киянам під час карантину: поради від 4 громадських ініціатив

За даними МОЗ, найвразливішими до коронавірусу є люди поважного віку від 60 до 80 років. Ми зібрали сервіси та організації, які допомагають бабусям й дідусям, які залишилися вдома, організувати доставку продуктів, засобів гігієни та ліків, аби вберегти їхнє здоров'я. 

Допомога від міста

Департамент соціальної політики КМДА організував адресну доставку продуктів та необхідних речей одиноких та потребуючих. 

Якщо вам потрібні послуги соціальних працівників, – звертайтеся до Київського міського територіального центру соціального обслуговування за телефоном: 044 450 9166.

«Крила»

Гаряча лінія від Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила» Громадської ради при Дарницькій РДА та Ради волонтерів при Дарницькій РДА.

Номер гарячої лінії: (093) 206-01-08 з 10:00 до 17:00 щодня (без вихідних).

Волонтери діятимуть згідно замовлення, надаючи послуги на тих умовах, які були обговорені телефоном.

«Життєлюб»

Благодійний фонд допомагає літнім людям, яким під час карантину потрібно самоізолюватися.

– Якщо ви проживаєте у Києві та знаєте життєлюбів, які опинились у складній життєвій ситуації та потребують допомоги у зв’язку з карантином, – напишіть нам. Якщо ви і є той самий життєлюб, якому потрібна підтримка – також напишіть нам, − зазначають у «Життєлюбі».

Пошта для зв’язку: happyoldcomua@gmail.com (у темі листа вкажіть «Потрібна допомога»).

«Старенькі»

Благодійний фонд «Старенькі» продовжує роботу під час карантину та організовує штаб оперативного реагування: збирає гроші на місячні продуктові набори для літніх людей, а також розвозять продуктові набори містом.

Допомогти можна перейшовши за посиланням.

«Солідарність – доброта об'єднує»

Всеукраїнська ініціатива «Солідарність» створена для взаємодопомоги літнім українцям та іншим групам ризику у зв'язку з поширенням коронавірусу.

На сайті можна розмістити свої оголошення і писати, чого бракує – від круп та консервів до масок та антисептиків. Також можна стати волонтером, купити для літніх людей продукти чи ліки та/або доставляти їх.

Наразі в столиці проживають майже 600 тисяч киян віком 60 років і більше. 7 384 мешканців столиці отримують матеріальну соціальну допомогу як такі, що потрапили у складні життєві обставини. 12 040 киян отримують послуги догляду вдома, 4 570 осіб з числа вразливих категорій щоденно отримують продукти харчування, 1 797 киян – гаряче харчування, 2 057 осіб місто забезпечує ліками та санітарно-гігієнічними засобами. Крім того, місто забезпечує цих киян предметами першої необхідності та засобами особистої гігієни.

Нагадаємо, борщ із доставкою додому: київські ресторани та супермаркети змінили роботу

Головне фото: «Життєлюб»