Тварини і коронавірус: чи є небезпека

Тварини і коронавірус: чи є небезпека

Останнім часом у мережі побільшало інформації про те, що потрібно уникати контактів з тваринами, адже вони можуть бути носіями коронавірусу.

Чи є це правдою, розповіла на своїй сторінці у Facebook колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

ВООЗ та інші авторитетні організації наголошують, що зараз не існує доказів того, що тварини можуть бути носіями SARS-CoV-2, або ж людина може передати вірус своєму улюбленцю, – наголошує Супрун.

Як краще поводитися з тваринами у період карантину:

1. Якщо ви не хворієте на COVID-19, ви можете спілкуватися зі своїм вихованцем так, як зазвичай. При цьому варто ретельно дбати про гігієну рук до і після контакту з твариною.

2. Вигулюйте тварин у місцях, де немає скупчення людей. Після прогулянки обов’язково мийте лапи водою і милом.

3. Не зайвим зараз буде також більш ретельний догляд за іграшками і посудинами для води та їжі звірятка. А також попіклуватися заздалегідь про запас їжі та ліків для тварини в разі потреби.

4. Людям, що мають підтверджений COVID-19, рекомендують обмежувати контакт з тваринами до того часу, поки не буде відомо більше інформації про вірус і його особливості.

5. Якщо людина хвора, варто попросити когось іншого попіклуватися про улюбленця на цей період, і взагалі уникати контакту. Якщо такої можливості немає, то рекомендують: під час контакту з твариною одягати маску, не ділитися їжею, не цілувати чи обіймати улюбленця, та дуже ретельно мити руки до і після контакту.

Якщо домашні тварини не можуть захворіти на COVID-19, чи можуть вони якимось чином перенести вірус на собі?

Теоретично, це можливо, але ризик дуже низький. Можливо це у випадку, якщо хвора людина кашляла або чхала на тварину, а потім інша людина торкнулася цієї тварини, а потім, не помивши руки, торкнулася свого обличчя, носа чи рота. До того ж, вірус виживає довше на твердих, неживих поверхнях (наприклад, склі, металі), ніж на м'яких поверхнях (хутрі чи картоні), – розповідає медик.