Київ робить аналізи зі 100% результатом на ранніх стадіях захворювання на коронавірус

Київ робить аналізи зі 100% результатом на ранніх стадіях захворювання на коронавірус

Київ став першим містом, де лабораторні дослідження методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) для виявлення коронавірусу зможуть здійснювати не лише в єдиній на всю країну лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ.

Про це заявила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург на засіданні постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я, повідомляється на сторінці громадського руху Чесно.

Наразі вже є можливість робити ці аналізи у ще одній лабораторії. У планах відкрити ще кілька.

 Учасники засідання заслухали звіт профільного департаменту щодо вживання заходів для запобігання поширенню коронавірусу в Києві та готовності медичних закладів до лікування хворих на COVID-19. 

Столиця готується до піку епідемії.

Директорка департаменту  Валентина Гінзбург повідомила, що в інфекційних відділеннях медзакладів підготовлено 1330 ліжко-місць, 30 інфекційних реанімаційних ліжок, наявні 5700 експрес-тестів для виявлення коронавірусу, 324 апарати штучної вентиляції легень, 2 апарати екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО), що буквально заміщують легеневу функцію на відміну від штучної вентиляції легень.

Нагадаємо, у Києві встановили режим надзвичайної ситуації.