Кличко: медиків возитимуть спеціальним транспортом, а пенсіонерам не слід пересуватися містом

Кличко: медиків возитимуть спеціальним транспортом, а пенсіонерам не слід пересуватися містом

Мер столиці Віталій Кличко сьогодні на брифінгу наголосив, що місто нині знаходиться в суворих умовах карантинних обмежень.

За добу був зареєстрований ще один (третій) випадок захворювання на коронавірусну інфекцію.

– На сьогодні протестовано 291 киянин, тести проводять по рекомендації лікарів, –повідомив мер міста. – На жаль, вірус розповсюджується по Україні. За добу зареєстровано 5 нових випадків. Тому обмеження у Києві встановлені не просто так. Ми повинні виграти час, не дати вірусові дістатися до нових жертв. Ми не знаємо, скільки серед нас інфікованих носіїв, у яких симптоми захворювання ще не проявилися.

Віталій Кличко звернувся до киян літнього віку, які поки що серйозно не сприйняли тривожну інформацію, легковажать та продовжують пересуватися містом. Мер навів приклад Італії, де також не одразу населення всерйоз та сумлінно виконувало обмежувальні заходи, і довело до критичного стану ситуацію із захворюваністю на небезпечну інфекцію і спричинило колапс у медичній галузі. Київ висловлює солідарність з італійським народом сьогодні. І не має права повторити подібні помилки.

– Не розцінюйте загрозу як далеку страшну легенду! Ми не знаємо, скільки насправді серед нас інфікованих людей. Вони можуть не захворіти самі, але переносять інфекцію! Залишайтеся вдома! Обмеження – це не відпустка чи канікули! Не треба вести дітей на майданчики чи самим гуляти вулицями! Подбайте про свою безпеку. Ми повинні бути як ніколи консолідованими у протистоянні загрозі, що виникла! – підкреслив він.

Столична влада виділила 260 мільйонів гривень із резервного фонду бюджету столиці. Основні кошти спрямовані на закупівлю необхідного обладнання, ліків та засобів індивідуального захисту для лікарень Києва.

– Ми закуповуємо апарати штучної вентиляції легень. Замовили 30 таких апаратів. А також придбали 10 апаратів тест-систем, закуповуємо медичні маски, захисні костюми, халати для медиків, – сказав Віталій Кличко. – Ми забезпечили сімейних лікарів і службу невідкладної допомоги швидкими тестами. І вони – за медичними показниками – зможуть оперативно робити діагностування пацієнтам на дому. Це допоможе оперативніше підтверджувати або виключати діагноз на коронавірус. І людям не потрібно буде їхати до лікарні. А тільки – зв’язатися зі своїм сімейним лікарем.

Стосовно забезпечення масками, дезінфекційними засобами, мер Києва повідомив, що на сьогодні компанія «Епіцентр» благодійно надала місту 100 тисяч медичних масок. Також, вчора у місто надійшли 62 тисячі масок, що були замовлені владою раніше. Ще 100 тисяч медичних масок столиця отримає найближчими днями. Їх виготовляють підприємства, на яких місто зробило замовлення. Також Київ замовив маски і закордоном.

Міська влада розробляє маршрути довезення до робочих місць медиків та інших фахівців, які забезпечують життєдіяльність міста.

– Це буде комунальний транспорт та транспорт підприємств, де працюють ці люди, – наголосив Віталій Кличко.

Також мер подякував киянам та мешканцям області, які самоорганізовуються та безкоштовно підвозять на своїх авто медиків на роботу.