200 разів франківці «приборкували норовливу»

200 разів франківці «приборкували норовливу»

Одна із ранніх комедій Шекспіра «Приборкання норовливої» розпочала своє довге сценічне життя в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка 2 жовтня 1996 року. Успіх був шалений. З легкої руки знаного режисера Сергія Данченка уже 19 років київська публіка сміється і плаче, поринаючи у вир справжніх людських пристрастей. 
Це найстаріша вистава театру і єдина п’єса із діючого репертуару в постановці Сергія Данченка. Тому ювілейну виставу актори присвячують улюбленому режисерові: на сцені його портрет і його стіл. 
- Ми не можемо схибити і схалтурити перед ним, – ділиться своїми думками народний артист України Олексій Богданович, який грає роль Петруччо у виставі, починаючи з прем’єри і донині. – Думаю, що секрет довголіття «Приборкання норовливої» насамперед у тому, що цікаві і п’єса, і автор, який написав історію на всі віки. Адже що може бути цікавішим за стосунки чоловіка і жінки? А тим більше, що ця казка для дорослих закінчується «хепі-ендом». Крім того, Сергій Данченко зробив її менш пафосною і більш людяною. 
Зі зрозумілих причин головний «приборкувач» жіночих сердець не зміг назвати ще одну складову успіху вистави – блискучу гру акторів театру імені Франка, до яких він належить у першу чергу. Адже вистава «Приборкання норовливої» спеціально розраховувалася на Олексія Богдановича, який зіграв Петруччо, а в ролі його партнерки – Катаріни дебютувала на франківській сцені Тетяна Олексенко. У такому ж творчому тандемі актори зіграли і ювілейну виставу. Цікаво, що, крім Богдановича, у 200-й раз виходили на сцену Василь Мазур (Груміо), Остап Ступка (Люченціо), Володимир Коляда (Баптіста), Арсен Тимошенко (Гортензіо) та Євген Мозговий (Кертіс). 
Тож, хто іще не мав можливості насолодитися виставою від талановитого режисера і педагога у виконанні цілої обойми найкращих українських акторів, які пройшли школу Сергія Данченка, посміятися від душі й порадіти разом із героями успішній розв’язці їхньої любовної історії, поспішайте. Адже виставу франківці ще гратимуть цілий рік, допоки їй не виповниться 20.