У Києві настала пора кліщів: як вберегтися

У Києві настала пора кліщів: як вберегтися

Від весняного тепла почали прокидатися кліщі, укуси яких можуть бути вкрай небезпечними для здоров’я людини. 

Щодо профілактики, то насамперед вона полягає у заходах, які мінімізують ризик укусу. Фахівці радять пам’ятати, що найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві.

Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, попередньо залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситися до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.

Необхідно періодично проводити само- та взаємоогляди, особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям. Використовувати засоби для відлякування кліщів – сучасні репеленти.

Вдома, після прогулянки лісопарковою зоною, слід одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Найбільш поширеними захворюваннями на території України, які передаються кліщами, є хвороба Лайма, енцефаліт та ерліхіози.

Інкубаційний період може становити від 1 до понад 50 днів. Місце укусу може червоніти та розростатися у пляму до 6 сантиметрів, а може взагалі ніяк не бентежити. Людина може відчувати головний біль різної інтенсивності, нудоту, блювоту.

Може розвитися світлобоязнь, біль очних яблук, оніміння, поколювання, відчуття повзання мурашок, висипи, лихоманка. Небезпека у тому, що хвороби, які передаються кліщами, супроводжуються важкими ураженнями серця, суглобів, нервової системи та мають досить високий відсоток летальних випадків.