Що почитати: унікальні архіви та бібліотеки в мережі

Що почитати: унікальні архіви та бібліотеки в мережі

Під час карантину бібліотеки не працюють. Але це не біда! Ми пропонуємо вам добірку ресурсів, на який ви можете знайти архіви періодики, рідкісні видання, а також українську та світову класику.  

Електронна бібліотека Публічної бібліотеки імені Лесі Українки
Проєкт має на меті: забезпечення рівної можливості безоплатного доступу користувачів до повнотекстових ресурсів, музичних творів, інших оцифрованих документів з фонду бібліотеки; створення електронних копій друкованих документів, що  знаходиться у фондах бібліотеки, для збереження культурної спадщини, запобігання фізичного зносу документів.


LIBRARIA
Проєкт компанії Архівні інформаційні системи (АІС), що здійснюється у співпраці з бібліотеками, архівами та науковими інституціями в Україні та за її межами. Мета проєкту – оцифрувати та надати доступ онлайн до чимбільшого масиву української історичної періодики.
Розпочали роботу над створенням ресурсу 2012 року, коли було відскановано перші колекції українських газет. Наразі оцифровано близько 700 000 сторінок понад 400 видань українською, польською, німецькою, румунською, їдиш, кримсько-татарською та російською мовами, що видавалися у різних регіонах України та поза її межами від початку до 50-х років ХХ ст. Ресурс постійно наповнюється. Ми продовжуємо роботи і плануємо представити у найближчі роки кілька мільйонів сторінок значно розширивши географічні та хронологічні межі проєкту.

Україніка
Великий проєкт, який упровадила Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Ціль – зібрати якомога більше інформації про історію та культуру України, «матеріали про природне, географічне середовище, демографічний, економічний, соціальний, освітній, науковий потенціал України, здобутки української нації, її місце у світовому цивілізаційному розвитку».

Бібліотека української літератури
Мета сайту – популяризація української мови, літератури та культури. Назва ресурсу говорить сама за себе: тут зібрано дуже-дуже багато українських творів.


Відкрита книга 
Електронна бібліотека класики української та світової літератури, мета якої – розповсюдження та популяризація високоякісної та безкоштовної електронної книги. Знайти тут будь-що не вийде, тому що на сайті зібрані тільки твори, які вже стали суспільним надбанням.

AeLib 
Бібліотека світової літератури, в якій зібрані оригінальні твори та їх переклади українською мовою. До уваги читачів – художня література різних років (від античної до сучасної), белетристика, філософія, філологія, дитяча та православна література.

Бібліотека українського мистецтва
Онлайн-бібліотека, найбільш вичерпне в інтернеті джерело інформації про історію українського мистецтва. Зібрані на сайті тисячі одиниць контенту щоденно допомагають студентам і дослідникам з України, США, Росії, Німеччини та інших країн світу. Контент Бібліотеки складається з електронних копій книг і журналів про українське мистецтво, виданих протягом ХХ століття в Україні та за кордоном; біографічних довідок про українських художників; статей та ексклюзивних досліджень.

Слухай
Перша в Україні онлайн-бібліотека аудіокниг. 

Український інститут національної пам’яті виклав у вільний доступ всі книги, видані під його егідою в електронному форматі.