Десять вдома: як живуть київські сім'ї в умовах карантину

Десять вдома: як живуть київські сім'ї в умовах карантину

Чимало киян сидять вдома на карантині. Хтось працює дистанційно, а хтось взяв відпустки, але й тим й іншим, якщо є діти, точно не нудно. Лідія Іщук вдома має вгамувати аж 10 дітей.

Жінка вже понад 10 років очолює будинок сімейного типу. Вона поділилася своїми секретами, що робити вдома із десятьма хлопцями та дівчатами, щоб усі були при ділі та ще й не пересварилися.

Доки всі дома є гарна можливість навчити дітей куховарити чи робити вироби власними руками. Дуже виручає онлайн навчання. А ще діти мають можливість довше поспати, відповідно й мені трохи більше часу є на власні справи, – розповідає Лідія Олексіївна

Харчів і побутової хімії вдома вдосталь. Пані Іщук каже, що підготувалися завчасно, бо велика родина – багато витрат. Цьогоріч на матеріальну допомогу дітям-сиротам та дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, місто заклало 20,3 млн гривень. Щомісяця кожен із них отримуватиме матеріальну допомогу – від 1 000 до 1 500 гривень залежно від категорії.

На одну тільки вечерю може піти до 5 кілограмів пельменів, тому морозилка у нас велика, і у ній завжди є запаси. А так як найменшим дівчатам-двійнятам по два рочки, то дотримуємося карантину! Не хочеться зайвий раз виходити на вулицю, аби підхопити хворобу, – каже вона.

Нещодавно, журналісти «Вечірнього Києва» завітали у гості до пані Лідії й розпитали жінку, як вона наважилася та як справляється з роботою батьків-вихователів.

Фото Бориса Корпусенка