Як впливає коронавірус на вагітність: пояснила Супрун

Як впливає коронавірус на вагітність: пояснила Супрун

Мережу максимально заполонила інформація про коронавірус, проте для майбутніх мам її критично мало. Наразі даних для ґрунтовних висновків і особливих рекомендацій для вагітних, породіль і немовлят немає. Якщо опиратися на ті данні, що є зараз, то вагітні жінки хворіють не частіше, ніж решта людей.

Однак грип та попередня коронавірусна інфекція SARS-CoV становили для вагітних жінок більшу загрозу, ніж для інших людей. Тому вагітних відносять до групи ризику.

Як впливає COVID-19 на перебіг вагітності та пологів, розповіла на своїй сторінці у Facebook колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Про що варто подбати

•  Вагітним жінкам варто уникати скупчень людей, ретельно мити руки, мати з собою власний рушник, а не користуватися повітряними сушарками у громадських вбиральнях, мати із собою спиртовмісний антисептик і обробляти ним руки, якщо немає можливості їх помити, не торкатися обличчя, розраховуватися карткою, а не готівкою.

•  Більше ходити пішки, менше користуватися транспортом. А загалом краще залишатися вдома.

Як діяти вагітним, якщо у них є підозра на COVID-19

Передусім, не їхати до лікарні, а зателефонувати своєму лікарю та обговорити ситуацію описати симптоми, контакти, історію подорожей тощо. Після консультації лікар може порадити самоізолюватися (поки не буде інструкцій як діяти далі). Якщо ситуація невідкладна потрібно викликати екстрену медичну допомогу, – розповідає Супрун.

Що відомо про загрозу для вагітних, породіль та немовлят

Щодня дані доповнюються, але з наявних даних видно, що всі матері і їхні діти живі, а патологій немає. На відміну від грипу, що точно становить загрозу для плоду. З-поміж обстежених в Китаї 147 жінок, хворих на COVID-19, 8% мали важкі симптоми, і 1 людина захворіла критично, потребувала штучної вентиляції легень та народила шляхом позапланового кесарського розтину. Більшість жінок мали помірні симптоми хвороби. Жінки, що хворіли на COVID-19, частіше мають передчасні пологи. Такий висновок зробили на основі досить обмежених даних. Всі жінки зараз здорові, і їхні діти теж, – заспокоює Супрун.