Що треба знати киянам про коронавірус: відповіді на основні запитання

Що треба знати киянам про коронавірус: відповіді на основні запитання

В Україні вводяться додаткові обмежувальні заходи для запобігання поширення коронавірусу. І, водночас, з’являється все більше чуток та фейків, які наганяють паніку.

Нещодавно у соцмережах та месенджерах розлетілася нісенітниця про вертольоти, які начебто вночі з неба розпилюватимуть ліки для дезінфекції. Невідомі «доброзичливці» закликали людей закрити вікна та не виходити на вулицю.

Щоб не сіяти паніку, українців просять користуватися тільки офіційними джерелами інформації та не поширювати неправдиві чутки про коронавірус. До речі, правоохоронці вже почали штрафувати за розповсюдження недостовірної інформації. 

Кабмін підготував та опублікував інфографіку, яка дає відповіді на основні запитання про коронавірус. Інформація про кількість хворих в Україні, померлих, наявність тестів, апаратів штучного дихання в лікарнях постійно оновлюється.

В уряді наголошують, що захворювання, викликане новим коронавірусом, не можна називати «смертельним», адже летальність складає 3,4%. Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами.

Як передається захворювання?

Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини. Вірус не здатний переміщатися на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитися неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитеся на відстані понад 1,5 м. 

Чи можна заразитися від тварин?

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус?

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Переважає контактний шлях зараження.

Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого. 

Чи передається вірус через фрукти?

Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.

Чи безпечно отримувати посилки?

Так, цілком. Неможливо заразитися COVID-19 через посилку. ВООЗ не рекомендує жодних обмежень щодо торгівлі та переміщення товарів із КНР. Доставка поштових відправлень із КНР та в КНР здійснюється у штатному режимі. 

Як себе захистити від вірусних інфекцій? Хто є групою ризику? Скільки людей перевірено на коронавірус? Про це та багато іншого можна дізнатися за посиланням.