Кому принесуть пенсії додому: карантин не вплине на соціальні виплати для українців

Кому принесуть пенсії додому: карантин не вплине на соціальні виплати для українців

Соціальні виплати, доставка пенсій і надання соціальних допомог в Україні відбуватимуться за графіком, не зважаючи на заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Про це повідомив заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко, інформує Урядовий портал.

– Одержувачі пенсій та соціальних допомог жодних змін не відчуватимуть. Оскільки приблизно дві третини отримують свої виплати на банківські картки, інша третина користується послугами Укрпошти. А працівники Укрпошти працюють у звичайному режимі, – сказав заступник міністра.

Він також наголосив, що Укрпошта, відповідно до графіка, здійснюватиме доставку пенсій та соціальних допомог маломобільним групам населення безпосередньо додому. 

– Хочу також заспокоїти громадян, які отримують пільги та субсидії. Рівень оплати за житлово-комунальні послуги і наявність або відсутність заборгованості не впливає на право отримання пільг або житлової субсидії протягом терміну їхнього отримання, тобто до завершення поточного опалювального сезону, – додав Віталій Музиченко.

За його словами, прострочена понад два місяці заборгованість впливатиме на право одержання житлових субсидій тільки на наступний період їхнього отримання і визначатиметься з травня 2020 року. Таким чином, важливо, щоб у травні поточного року в одержувачів пільг та субсидій була відсутня заборгованість понад два місяці. 

Пенсіонерів заохочують сплачувати житлово-комунальні послуги онлайн.

– Звертаємося до рідних пенсіонерів та осіб похилого віку, маломобільних груп населення з проханням, допомогти вашим бабусям, дідусям, татам і мамам розібратися з оплатою за житлово-комунальні послуги без відвідування закладів банків і скористатися послугами мережі інтернет, – зазначив заступник міністра.

Заступник міністра закликав не залишати без уваги рідних та близьких людей, особливо старшого віку, та цікавитися їхнім самопочуттям і станом здоров’я. 

Нагадаємо, у Києві закривають заклади харчування, перукарні, розважальні заклади.