Кінотеатр на дивані: краще українське документальне кіно покажуть легально

Кінотеатр на дивані: краще українське документальне кіно покажуть легально

У наступні два тижні суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже спецпроєкт «DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА» у межах партнерства з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA.

Сам фестиваль організатори вирішили відкласти щонайменше на другу половину квітня через карантин, що обмежує масові заходи в столиці. Проте глядачі телеканалу UA: КУЛЬТУРА зможуть зануритися у фестивальну атмосферу завдяки спецпроєкту «DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА». 

Щодня з 16 по 20 березня о 21:25 до уваги глядачів документальні фільми українських режисерів. Одразу після телепрем’єри о 22:30 український сценарист і режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук обговорюватиме кожен документальний фільм із його творцем. 

16 березня – «Явних проявів немає». Режисерка – Аліна Горлова. Фільм про жінку, яка повертається з війни й, борючись із ПТСР та панічними атаками, намагається повернутися до нормального життя. 

17 березня – «Dixie Land». Режисер – Роман Бондарчук. Стрічка розповідає про життя учасників херсонського дитячого джазового оркестру.

18 березня – «Божественні». Режисер – Роман Бордун. У фокусі дебютного фільму на основі відеощоденника режисера – життя мешканців Києва, Одеси й Львова як воно є – без абсолютизації добра і зла, гуманності й жорстокості, милосердя та байдужості.

19 березня – «Сірі коні». Режисер – Микола Рідний. В основі фільму – протоколи допитів та історії родичів українського анархіста Івана Крупського – прадіда Миколи Рідного. На прикладі життя головного героя режисер проводить паралелі між історичними й сучасними реаліями: анархізм, участь у бойових діях, студентський та робітничий рух.

20 березня – «Історія Зимового саду». Режисер – Семен Мозговий. У фільмі через історію доглядачки зимового саду на ВДНГ відтворено історію українського сьогодення.

Другий тиждень спецпроєкту «DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА» присвячений правозахисній тематиці фестивалю DocuDays UA.

23 – 27 березня до уваги глядачів UA: КУЛЬТУРА інтерв’ю з правозахисниками та режисерами цьогорічних прем'єр.

А тут можна подивитися чимало українських документальних стрічок минулих років.