У Києві від смертельної інфекції помер собака

У Києві від смертельної інфекції помер собака

Поки у столиці тривають заходи щодо запобігання розповсюдження коронавірусу, про себе нагадала інша надзвичайно небезпечна інфекція. У Києві на карантині помер хворий на сказ собака.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у столиці.

– У відділ по боротьбі зі сказом тварин Об’єднання ветеринарної медицини у Києві була доставлена та розміщена для карантинування собака, яку підібрала на околиці села Хотянівка Вишгородського району Київської області місцева мешканка, йдеться у повідомленні.

У тварини спостерігалися нервові явища та відсутність реакції на зовнішні подразники. Незважаючи на надану допомогу, за два дні собака помер на карантині.

– За результатами проведених досліджень було встановлено діагноз – сказ. Оскільки сказ характеризується сезонністю та циклічністю, звертаємось із проханням бути уважними до тварин, і у разі підозри звертатись до найближчих закладів, що працюють зі сказом тварин, – сказав начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби у Києві Роман Матвійчук. 

У відомстві нагадали, що сказ гостре вірусне захворювання. Інфекція може передаватися людині чи тварині не лише через укус, а також при ослиненні. Встановлено, що у тварин слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто, можна заразитись від тварини, яка не виглядає хворою, а є носієм вірусу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить.

Достатньо зараженій слині потрапити на кон'юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру навіть при незначній подряпині, і цього вже досить, щоб вірус потрапив у кров. Вірус сказу вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. 

Враховуючи те, що Київ із усіх боків межує з лісопарковими зонами, які мають численні резервуари збудника сказу (лисиці, єнотовидні собаки), необхідно уважно ставитися до здоров’я власних тварин а також тих, що проживають поряд. Профілактичні рекомендації прості – не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно.

З адресами ветеринарних лікарень у Київській області, які працюють зі сказом тварин, можна ознайомитися за посиланням.