Порушники їдуть на відпочинок: у Києві евакуатори забирають десятки автомобілів

Порушники їдуть на відпочинок: у Києві евакуатори забирають десятки автомобілів

Щодня у центрі столиці евакуюють десятки автомобілів, які припарковані з порушеннями правил дорожнього руху. Власників «лексусів» та «інфініті», як і власники «ланосів», ризикують не застати машину, якщо кинули її біля пішохідних переходів чи біля знаку «Стоянка заборонена».

В основному інспектори працюють у центральній частині міста. На вулицях Хрещатик, Богдана Хмельницького, Прорізній, Володимирській, бульварі Тараса Шевченка та інших.

Завдяки спеціальному обладнанню автомобіль, залишений «на хвилиночку» біля пішохідного переходу, буквально за кілька хвилин опиняється на платформі. При чому «прибирають» авто не зважаючи на його марку та розмір – «мікри» та джипи однаково опиняються на штрафмайданчиках.  

Інспектори знімають процес на відео. Марку автомобіля і адресу майданчика, куди він прямує, можна дізнатися на телеграм-каналі.

Водночас для водіїв, які спричиняють незручності іншим водіям і пішоходам, міська влада зробила зручний додаток від Kyiv Smart City, який дасть можливість значно швидше проходити процедуру отримання евакуйованих автомобілів зі штрафмайданчика.

– Відтепер Вам не потрібно хвилюватися, куди поділось ваше авто. У вас є можливість перевірити факт евакуації в додатку, – повідомляв раніше начальник Інспекції з паркування Дмитро Рахматуллін.

Інспектори з паркування можуть оштрафувати за:

  1. Порушення правил зупинки та стоянки автомобіля (ч.1 статті 122 КУПАП) – розміщення автомобіля в зоні дії знаків 3.34 та 3.35 – штраф у розмірі 255 грн;
  2.  Порушення правил зупинки та стоянки автомобіля (ч. 3 статті 122 КУПАП) – розміщення автомобіля, що створює перешкоди дорожнього руху або загрозу безпеці руху, зокрема:
  •  зупинка ближче 30 метрів від посадкових майданчиків громадського транспорту або від дорожнього знаку такої зупинки з обох боків;
  • зупинка на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків;
  • зупинка ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
  • зупинка на перехрестях та ближче 10 метрів від них з обох боків;
  • стоянка у місцях, де створюється перешкода для руху пішоходів;

Штраф у розмірі 510 грн з тимчасовим затриманням (евакуацією) автомобіля.