Грип, застуда чи коронавірус: лікарі створили для киян зрозумілу інфографіку

Грип, застуда чи коронавірус: лікарі створили для киян зрозумілу інфографіку

Коронавірус COVID-19 має інші симптоми, ніж звичайна застуда чи грип.

Про це повідомляють медики.

УМіському центрі громадського здоров’я Києва створили інфографіку, яка показує мешканцям столиці відмінності між захворюваннями на грип, застуду та коронавірус COVID-19.

Водночас медики попереджають, що при проявах симптомів захворювання необхідно повідомити свого сімейного лікаря телефоном, бути з ним на зв’язку та дотримуватися його рекомендацій.

У разі повернення з країни, де зареєстровані випадки коронавірусу, необхідно зателефонувати за телефоном: 15-51. Такий дзвінок дасть змогу зафіксувати потенційного носія вірусу, моніторити його стан медичним працівникам та визначити групи ризику розповсюдження вірусу.

Крім того, у столиці працює цілодобова гаряча лінія «Порада лікаря за телефоном», куди також можна звернутися в разі виявлення симптомів, схожих на ознаки коронавірусу. На неї кияни можуть телефонувати за номером: 15-83 зі стаціонарного (безкоштовно) та 044-235-01-01 – із мобільного (згідно з тарифами оператора).

Експрес-тести для діагностування коронавірусу отримали усі 7 базових лікарень для прийому хворих із підозрою на захворювання. Експрес-тести проводяться виключно за медичними показами, в медичному закладі і безкоштовно.