У Києві заборонять фото з тваринам

У Києві заборонять фото з тваринам

Тепер за фотографію з мавпочкою або ручними голубами на вулицях Києва можуть стягнути штраф від двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це, на хвилину, мінімум 3 400 гривень. 

Ініціатором проєкту рішення «Про встановлення обмеження надання відео та фотопослуг з використанням тварин у м. Києві» виступив депутат Київради, голова постійної комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий. Про це депутат написав на своїй сторінці у Facebook.

За зверненням громадських активістів, підготував проєкт рішення, яким пропоную припинити експлуатацію тварин для відео- та фотопослуг. У документі пропоную кваліфікувати використання тварин для фото, як жорстоке поводження з ними. Сподіваюся, що рішення буде підтримано і невдовзі світлини з дикими тваринами стануть лише доказом у суді, а не гарним спогадом, – повідомив депутат.

За його словами, тварин, яких використовують для надання фотопослуг, утримують у незадовільних умовах, у яких вони не живуть довго.

– Фотографуючись з тваринами, ми фінансуємо насильство. Тварини, яких використовують для збагачення, весь день проводять на ланцюгу, без їжі та води, страждають від яскравих спалахів фотокамер. Щоб вони слухалися, їм дають заспокійливе та алкоголь. Вам пропонували фотографуватись зі старою твариною? Це значить, що вони у таких умовах довго не живуть, – написав Костянтин Яловий.

У проєкті рішення зазначається, що деякі обов’язки покладаються і на Нацполіцію, якій рекомендується здійснювати штрафні санкції проти порушників.

– Головному управлінню Національної поліції м. Києва рекомендувати активізувати роботу щодо посилення контролю за дотриманням вимог статті 89 Кодексу про адміністративні правопорушення з метою недопущення жорстокого поводження з тваринами на території міста Києва, – йдеться у документі.

Проєкт рішення буде включено до порядку денного найближчого засідання комісії з питань екологічної політики. Після його підтримки членами комісії, проєкт буде поданий на розгляд сесії Київської міської ради.