Через ризики коронавірусу Мистецький арсенал проведе виставку без відвідувачів: як побачити

Через ризики коронавірусу Мистецький арсенал проведе виставку без відвідувачів: як побачити

20 березня Мистецький арсенал планував представити виставку «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть» - як еволюціонувало українське графічне мистецтво від початку минулого століття розкажуть у 500 роботах більше 100 авторів.

Розуміючи всі ризики, пов’язані із поширенням Коронавірусу (Covid-19), та обмеження, котрі накладає карантин, заклад змінює свою роботу. Мистецький арсенал планує записати та оприлюднити онлайн безпрецедентну кількість відео про виставку, а також відео кураторських екскурсій та зустрічей з митцями, щоб усі охочі могли дистанційно ознайомитися з новим проєктом «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть».

Арсенал і кураторки проєкту Ірина Боровець та Катерина Підгайна працювали над його підготовкою майже два роки, він розповідає про понад столітню трансформацію українського «мистецтва лінії та крапки». 

- Ми ретельно стежимо за ситуацією, тому відмовилися від традиційного урочистого відкриття нового проєкту «Відбиток», більш масові освітні події проєкту перенесено на пізніший, теплий період. Розуміючи, що багато хто з відвідувачів не захоче перебувати наразі в людних місцях, ми створимо якнайбільше можливостей для онлайн-перегляду проєкту. «Відбиток» вже майже готовий – зараз відбувається монтаж близько півтисячі робіт 128 художників, а експозиція запланована до 3 травня, отже, у всіх охочих буде можливість її побачити. Але щоб цих можливостей було якомога більше, Мистецький арсенал планує побути ще й трішки телебаченням, - повідомляє директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Також Мистецький арсенал налаштований на проведення Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» за планом – у травні 2020 року. Однак, якщо рівень загрози зростатиме, Мистецький арсенал готовий перенести проведення Книжкового Арсеналу на інший період.