З'явилося пояснення, чому в Києві не вимикають опалення

З'явилося пояснення, чому в Києві не вимикають опалення

У КП «Київтеплоенерго» пояснили, чому не відключають місто від опалення зараз.

– Деякі наші клієнти хвилюються: «На вулиці тепло, батареї гарячі…», «Навіщо ви опалюєте повітря…», – пише пресслужба КТЕ. – Дійсно, коли в повітрі відчувається весняне тепло, багатьом здається що за денної температури +10 опалення не потрібне. А як насправді? Березнева погода мінлива і нестабільна. За прогнозами синоптиків, після тимчасового потепління, температура знизиться до нічних заморозків. Саме тому згортання системи теплопостачання усього мегаполісу є передчасним і ризикованим. Адже загалом, щоб згорнути і знову розгорнути опалення для такого міста як Київ, теплопостачальній компанії потрібно більше двох тижнів.

Поки тепло нестабільне, і є прогнози подальшого зниження температури, подача тепла з теплоджерел Київтеплоенерго здійснюється на мінімально можливій температурі.

Такої температури теплоносія в мережі достатньо для того, щоб в помешканнях тримати обов’язкові за санітарними нормами +18°С. На фоні сезонного загострення респіраторних захворювань та посилення профілактичних заходів, у зв’язку з поширенням «коронавірусу» COVID-19, в країнах ЄС дотримання санітарних норм є невід’ємною частиною відповідальності теплопостачальної компанії за здоров’я людей.

Мінімальної температури теплоносія достатньо, щоб з крану текла гаряча вода належної якості, що відповідає санітарним нормам і перешкоджаю розвитку хвороботворних мікробів.

Опалювальний сезон буде завершено і опалення вимкнене, коли стабілізується погода і впродовж 3-х діб середня температура становитиме +8 °С. В останні роки це, як правило, відбувається в першій половині квітня.

У Київтеплоенерго пояснили, що є альтернатива. Кияни, які проживають в будинках, не оснащених системами погодного регулювання, можуть за колективною згодою шляхом опитування чи анкетування надавати заявки на вимкнення опалення в їхньому будинку.

Організовуватись із сусідами, долучатися до міської програми з енергоефективності 70/30 та самостійно визначати потреби свого будинку в теплозабезпеченні.