Навігатор на 12-те березня: куди піти у Києві

Навігатор на 12-те березня: куди піти у Києві

Нагадуємо, від сьогодні у Києві запроваджують обмежувальні заходи з метою попередження розповсюдження коронавірусу. Зокрема, обмежується проведення масових заходів (понад 60 осіб), до участі в заходах допускають лише осіб, які пройшли термометрію. Тому сьогодні ми пропонуємо вам камерні заходи, але слідкуйте за сторінками подій, вони також можуть бути скасовані. 

Майстер-клас: Сучасна жінка: стиль, мода, краса

Хустки – один із найголовніших трендів 2020 року! Барвисті східні, «народні» квіткові, однотонні, широкі й тонкі, з блиском або ланцюжками – хустки здавна відігравали певну магічну роль, були оберегом. В Україні хустка також має побутове й обрядове значення, в кожній родині їх виготовляли заздалегідь і зберігали для відзначення важливих подій у житті сім'ї. В бібліотеці відбудеться майстер-клас «Сучасна жінка: стиль, мода, краса» з Наталею Заполідіс – психологом за фахом, майстринею, яка створює неперевершені оригінальні композиції з хусток. Мета пані Наталі – довести, що хустки можна носити в повсякденному житті як стильний та оригінальний аксесуар.

Коли: о 15:00.
Де: Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника, вул. Прорізна, 15.
Вхід вільний.

Презентація роману «Доця»

З 2014 року авторка роману була волонтером у зоні АТО. За волонтерську діяльність була відзначена грамотою мера Києва.
«Доця» – це перший роман письменниці. Він був опублікований у видавництві «Білка». Події в книзі відбуваються 2014 року під час російсько-української війни на сході України. Планується екранізація роману. В 2019 році роман отримав премію «КНИГА РОКУ ВВС».

Коли: о 16:00.
Де: Центральна районна бібліотека ім. П. Тичини, вул. митрополита Шептицького, 24.
Вхід вільний.

Україна – не Америка. (Не)наш постмодернізм

Постмодерна ситуація в США й Україні. Архаїсти та новатори. Післячорнобильська бібліотека і післявоєнний досвід. Юрій Андрухович як наш Томас Пінчон. Юрій Винничук як наш Роберт Кувер. Василь Шкляр як наш Кормак Маккарті. Оксана Забужко як «наше всьо». Постмодерний канон й український іконостас.

Коли: о 19:00.
Де: Артцентр Closer,  вул. Нижньоюрківська, 31.
Вхід вільний, реєстрація.

Паблік-ток «Чи заходимо ми в сад? Метафора саду в мистецтві»

Сади наповнюють мистецтво з давних давен, відкриваючи простір фантазуванню про Едемську прабатьківщину людства. Сади ставали полем репрезентації картини світу в різні часи, через образ саду соціологи пояснювали сутність різних політичних режимів. В останні роки сади заповнили мистецтво: вони стають темами бієнале, фреймами інноваційних проєктів. Одна з учасниць нашої розмови створила власний «Едем», користуючись інструментами сучасної науки. Іншому учаснику розмови у якийсь момент перед очима з’явилася фраза «Здається, я заходжу в наш сад» – і це стало темою Другої бієнале молодого мистецтва в Харкові в 2019 році. Про технології та образи Раю, про фігуру садівника та досвід самоописання художників, про сади під час війни та пошуки саду в творчості українських художників різних генерацій – говоритимуть з Ольгою Кісельовою та Борисом Філоненком.

Коли: о 19:00.
Де: Креативна спільнота IZONE; 2-й поверх, вул. Набережно-Лугова, 8.
Вхід вільний.

Покоління пепсі (за С. Жаданом)

Ти не потрапив в епоху? тебе проковтнула і виплюнула риба? друг пропонує зняти порно з національною тематикою? спалив своїх родичів і не шкодуєш про це? хочеш знімати зоряні війни, а натомість знімаєш трупи, виловлені у Харківських річках? у тебе є письменник, що вбив у тобі любов до літератури? теж вчиш італійську заради помсти? теж відвідуєш вечори пам'яті кентаврів? тоді тобі до нас.

Коли: о 19:00.
Де: Київський академічний театр на Печерську вулиця Немировича-Данченко, 5.
Вартість квитка: 180 грн.