Навігатор на 11-те березня: куди піти у Києві

Навігатор на 11-те березня: куди піти у Києві

У середу в місті проходить чимало цікавих та корисних подій. Сьогодні на вас чекає літсереда по творчості Марко Вовчок, лекція про співзалежні стосунки, поради, як протистояти зараженню інформаційними вірусами, артінсталяція про гендер, передпоказ стрічки «Пригоди Піноккіо», перегляд фільму «Меланхолічка», знайомство з французькими рок-співачками у кіно, музика про любов, опера «Запорожець за Дунаєм», вистава про Річарда ІІІ з жінками та багато іншого. 

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Шукаємо українку: літсереди від Пусто

У межах зустрічей «Шукаємо Українку: літсереди від Пусто» говоритимуть про твори українських письменниць. 11-го березня читатимуть «Три долі» Марко Вовчок.

Коли: о 19:00.
Де: вул. Прорізна, 10 (вхід зі сторони вул. Бориса Грінченка).
Вхід за реєстрацією, донейшн ведучій.

Як не стати овочем. Лекція від маніпулятора-практика (Київ)

Світ кишить інформаційними вірусами. Вони інфікують нас щодня. Вони – провідники для тисяч шкідливих тверджень. Ця лекція про те, як протистояти зараженню інформаційними вірусами. 
З книги «Нація овочів?» ви: дізнаєтеся, що таке інформаційні віруси, і навчитеся їх розпізнавати, зрозумієте, як захистити себе, дітей і близьких від Індустрії вірусмейкерства, познайомитеся з роботою Індустрії, яка створює інформаційні віруси і без зайвої конспірології дізнаєтеся, як Індустрія вже змінила кожного з нас.

Коли: о 19:00.
Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка, 9.
Вхід вільний, реєстрація.

Любов та біль. Вихід із співзалежних стосунків

На лекції ви дізнаєтеся, що таке співзалежні стосунки, чому у вашому житті вагомішу роль відіграють захоплення партнера, які ви не розділяєте, і чи можна це змінити, як побороти ревність, як жити і не «переробляти» вашого партнера.

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

Лекція Сансіро Хосака «Гібридна пам'ять українців»

«Гібридна пам'ять українців» – це інтерпретація результатів дослідження думок, настроїв українців на основі загальнонаціональних опитувань населення у регіонах України після Євромайдану. 
Зокрема, Сонсіро Хосака розкаже про те, як формувалася свідомість українців на прикладі ставлення до тих чи інших історичних подій та персоналій. 

Коли: о 19:00.
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 18/2.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Hero of our time. Andrey Petkevich 

Вихідним джерелом і матеріалом художнього твору є характер реальності, для якої він створюється. У всі часи суспільство породжувало своїх героїв, які залишаються героями у мистецькій свідомості і донині. Автор не має на меті співвідносити образи героїв минулих часів, а лише підкреслює особливості трактування нинішніх героїв із точки зору сучасних реалій. Це – своєрідна спроба пояснити і переосмислити у новий спосіб на основі картин старих майстрів феномен походження героїзації доступною нам мовою сучасності – шляхом свого роду компіляції та апгрейда….

Коли: о 18:00.
Де: галерея Триптих Арт, вул. Десятинна, 13.
Вхід вільний.

Юрій Денисенков «Stage» персональна виставка

Проект «STAGE» (2020) продовжує тему конфлікту між реальним та псевдореальним у середовищі існування людини, розпочату в попередній живописній серії «BACKSTAGE» (2018). Місцем дії залишається знімальний майданчик популярних ТВ шоу. Втім, якщо раніше фокус уваги був спрямований на темряву лаштунків, то тепер герої картин виходять на омріяну сцену. Однак, коли вони зрештою стикаються зі штучною реальністю, то починають втрачати себе. 

Коли: о 18:00.
Де: Мистецький центр «Шоколадний будинок», вул. Шовковична, 17/2.
Вхід вільний.

Відкриття інсталяції Construct Gender

Що таке ґендер? Він є лише у жінок? Ґендер і стать – це одне й те саме? Аби відповісти на ці питання, художниця Alevtina Kakhidze створила артінсталяцію, яка показує, що ґендер «конструюється», і водночас знайомить зі складністю цього явища. Робота є інтерактивною, і кожен охочий може взаємодіяти з нею. Як саме – художниця покаже під час презентації роботи в аванзалі.

Коли: 17:00 – 18:00.
Де: Національний Художній Музей України, вулиця Грушевського, 6.
Вхід вільний.

Постмедійна оптика. Українська версія. Лекція Вікторії Бурлаки

На прикладі ключових постатей артсередовища, серед яких Арсен Савадов, Олег Голосій, Василь Цаголов, Олександр Гнилицький, Олег Тістол та інші, Вікторія Бурлака розповість про явище українського «постмедійного» мистецтва та його основні характеристики.

Коли: о 19:00.
Де: M17 Contemporary Art Center, вул. Антоновича, 102-104.
Вартість квитків: 100 грн – для дорослих, 70 грн – для школярів, студентів і пенсіонерів. Члени НСХУ та учасники АТО мають право безкоштовного входу за наявності відповідних посвідчень.

ВЕЧІР У КІНО

Ексклюзивний передпоказ стрічки «Пригоди Піноккіо»

Ми часто вважаємо, що знаємо напевно класичні історії та чи це дійсно так? Фільм Гарроне – це його новий погляд або дослівна екранізація тексту Карло Коллоді? Наскільки актуальним та важливим залишається цей твір мистецтва?

Коли: о 18:40.
Де: Кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26.
Вартість квитка: 105 грн.

Перформативна дискусія і показ фільму «Меланхолічка»

Цей фільм – сатира про самотність у рожевих тонах. Дістається всім: і старому доброму капіталізму, і нестримному консюмеризму, і бездушним тіндер-побаченням. Естетична «Меланхолічка» – це розумне кіно для небайдужих. Воно говорить легко про складний світ, де всі ми живемо, про світ, у якому так часто не вистачає любові та людського тепла.
Перформери PostPlayТеатр'у та Postplaylab перед показом фільму спробують дати глядачам ключі не стільки до розуміння того, що відбуватиметься на екрані, скільки до того, як активне споглядання перетворити на інструмент само-рефлексії та (за потреби) терапії сучасним мистецтвом.

Коли: о 19:30.
Де: артцентр «Closer», вул. Нижньоюрківська, 31.
Вартість квитка: 150 грн.

Haut les filles / «О ці дівчата»

Захоплива музична подорож від солодкого поп-звучання 60-х до сучасних ґендерно-нейтральних гімнів, від головних феміністичних бунтівниць 70-х до ікон стилю ери соціальних медіа, від легендарної Франсуази Арді до Christine and the Queens та Ванесси Параді, Катрін Рінже, Шарлотти Генсбур й багатьох інших. Стрічка «О ці дівчата» розповість про феномен французьких рок-співачок. У компанії Елізабет Квін ми зануримося в небачені архівні кадри з виступів та послухаємо спогади головних зірок, що перенесуть нас у часи, коли дівчата були головними дійовими особами на французькій рок-сцені. 

Коли: о 19:30.
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6.
Вартість квитка: 80 – 120 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Концерт «Про любов»

Фортепіано (Дмитро Красноухов, композитор) і віолончель (Анастасія Антарова). У програмі: авторська і сучасна музика, С. Рахманінов, душевні і натхненні мелодії з кінофільмів: Moon River і інші.

Коли: о 19:00.
Де: Будинок Актора, Ярославів Вал, 7.
Вартість квитка: 250 – 350 грн.

Семен Гулак-Артемовський «Запорожець за Дунаєм»

Добираючи сюжет, Гулак-Артемовський намагався насамперед вивести на сцену театру рідні йому образи представників українського народу, побут народу і його пісню, привернути до них увагу слухача. Сюжет відсилає до часів, коли після знищення Запорізької Січі російськими військами (1775) частина запорожців втекла до Османської імперії. Зміст опери не в цих трагічних спогадах, а в ідеї любові до Батьківщини, жагучому прагненні запорожців повернутися в Україну.

Коли: о 19:00.
Де: Оперна студія НМАУ імені Петра Чайковського, вул. Городецького, 1-3/11.
Вартість квитка: уточнюйте в касі оперної студії та за телефоном: (044) 279-56-06, 279-12-42.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

«Річард ІІІ» 

Про політику, про боротьбу за владу, про цинізм та жорстокість тих, хто претендує на вищий пост у державі. Герцог Глостер, майбутній король Річард ІІІ, йде на свій трон у буквальному сенсі по трупах своїх братів. Він знищує усіх родичів, які згідно із законом про наслідування престолу, відділяють його від мети.
Несподівано цю криваву історію режисерка Корнелія Кромбгольц, артдиректорка Магдебурзького театру, та драматург театру Давід Шлізінг транспонують для сімох актрис.
Якби світом керували жінки – чи щось би змінилося? Може, поменшало би ненависті чи заздрості, люті чи знущань? Які прогнози? Посеред сцени стоїть гігантський басейн із багном – як символ політичної арени – і чекає всіх, хто наївно сподівається залишитися чистим.

Коли: о 19:00.
Де: Золоті ворота, вулиця Шовковична, 7-а.
Вартість квитка: 250 грн.