Про київських велосипедисток зняли кіно

Про київських велосипедисток зняли кіно

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») до Міжнародного жіночого дня презентувала документальний фільм з історіями жінок, які їздять містом на велосипеді. 

Як їздити містом, де права велосипедистів і пішоходів дискриміновані? Що дає велосипед жінкам у місті? Що можна зробити, щоб змінити ситуацію на краще? На ці запитання відповідають героїні документального фільму.

Анастасія Балабанова перевезла свій велосипед з Донецька в Київ і їздить ним у власну кав'ярню, яку разом із чоловіком зробила вело-дружньою.
Анна Манто за допомогою велосипеда возить онука на прогулянки та шукає секретні місця, щоб приводити туди друзів.
Ілюстраторка Романа Рубан їздить велосипедом у справах і грає в байк-поло.

– Жінки у Києві живуть в умовах інфраструктурної дискримінації. Наші щорічні підрахунки показують, що серед усіх, хто користується велосипедом від 11 до 20% – це жінки. Це свідчить, що потреби жінок не беруться до уваги і міська адміністрація робить недостатньо, аби покращити їхнє становище, – пояснюють в U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

Довідково: U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») – це експертна громадська організація, яка просуває велосипед як безпечний зручний транспорт. Місія – покращувати життя та об’єднувати людей у містах і громадах, просуваючи велосипед як безпечний зручний транспорт.