Навігатор на 10-те березня: яскраві події у Києві

Навігатор на 10-те березня: яскраві події у Києві

Вівторок обіцяє бути насиченим, а ми знаємо, де провести час цікаво та корисно. Сьогодні на вас чекає майстер-клас з комунікації, розмова про YouTube-блогінг, лекції про травми, саунд-арт та жіночий постмодернізм у літературі, музичні імпровізації на тему кохання, джаз у виконанні бандури, дудука та контрабаса, вистави про підлітків та науково-технічний прогрес, події до дня пам'яті Тараса Шевченка, святкування Пуріма та багато іншого.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Цілі комунікації. Майстерня комунікації

Перш ніж вступити у взаємодію, необхідно чітко розуміти, навіщо починати діалог, які у вас є аргументи, і які варіанти підсумків розмови можуть бути.
Ця лекція буде корисною: педагогам, тренерам-фасилітаторам, соціальним працівникам, психологам, працівникам ЗМІ, менеджерам та усім тим, хто хоче прокачати свої комунікаційні навички. 

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

YouTube-блогінг 2020: Як почати з нуля

Мрієте стати YouTube-блогером, але не знаєте, з чого почати? Хочете мати мільйони підписників і замовлення на рекламу, просто заробляти на тому, що любите, але не можете зрушити з мертвої точки? Тоді не забувайте про свою мрію і приходьте на зустріч із людьми, що дали життя сотням YouTube-каналів!

Коли: о 19:00.
Де: ЦеХАБ Київ, вул. Хрещатик, 29, 2-й поверх.
Вхід вільний, реєстрація.

Життя після травми

На лекції роглянуть що таке травма, види травм, наслідки травм, життя і відновлення після травм, попередження рецидивів після травматичного досвіду.

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація

Її версія: жіночий Постмодерн у США

History vs Herstory. Як «Нічний ліс» (1936) Джуни Барнз деконструював модернізм зсередини. «Друга стать» (1949) Симони де Бовуар як постмодерністський роман. Фемінізм = постмодернізм? Феномен Валері Соланас («яка стріляла в Енді Воргола»). Урсула Ле Ґуїн – фантастична постмодерністка. Експерименти Кеті Акер. Пригоди романного жанру: від Гертруди Стайн до Донни Тартт.

Коли: о 19:00.
Де: Артцентр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Марина Біндіч «Фантом». Живопис, графіка, інсталяція

Це процес пошуку. Проєкт про минуле i сьогодення. Як ці складові впливають i взаємодіють, спiввiдношення (з людськими руками) та трансформація образів.
Образи, які незрозумілі, невловимі, які не можна пояснити, але потрібно заново переосмислити, дати поштовх до вiдчуттiв… вiдчути серцем.

Коли: о 19:00.
Де: Gallery 83, вул. Тарасівська, 3-а.
Вхід вільний.

Академія о сьомій: саунд-арт. Лекторка – Дар'я Шевцова

Термін «саунд-арт» увійшов до широкого вжитку наприкінці 1990-х років, хоча історія цього напряму бере початок ще із практик футуристів та композиторів початку XX століття. Цілий ряд художників активно досліджував можливості звукового середовища і його інтеграції в поле мистецтва: Луїджі Руссоло в 1913 році створив перші шумові інструменти, трохи пізніше у тому ж десятилітті дадаїсти та сюрреалісти експериментували з фонетичною поезією, а у 1950-х Джону Кейджу вдалося емансипувати звук у п’єсі тиші 4'33'’. Подальша історія саунд-арту була пов’язана насамперед із стрімким розвитком технологій. Втім, дослідники досі не можуть дійти згоди щодо деяких аспектів визначення звукового мистецтва, а також питання про розмежування саунд-арту та музики. Кураторка простору Closer та співробітниця Дослідницької платформи Дар'я Шевцова розповість про особливості цього жанру, його історію та експерименти.

Коли: о 19:00.
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2, 3-й поверх.
Вхід вільний. Реєстрація.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Чорно-білий Джаз у жіночих фантазіях

Імпровізації на тему Кохання від відомого джазового піаніста, народного артиста України Володимира Соляника. А ще несподіваний перформанс на тему Фрідеріка Шопена. 

Коли: о 19:00.
Де: Будинок Актора у Києві, Ярославів Вал, 7.
Вартість квитків: 100 – 300 грн.

Весна, Бандура, Дудук, Контрабас в стилі Джаз

Цього вечора насолоджуйтесь ніжною, глибокою і водночас яскравою і всеохоплюючою музикою у неймовірному поєднанні інструментів. Бандура Романа Гриньківа зачаровує і надихає, неймовірні мелодії дудука та духових інструментів Олексія Корчагіна та фантастична гра на контрабасі Ростислава Гірника полонять ваші серця з першої миті концерту.
Прикрасить програму вокальним супроводом чарівна Лариса Дедюх, а розкішна Анжеліка Рудницька доповнить програму художнім словом. 

Коли: о 19:00.
Де: Центр Культури та Мистецтв, вул. Ірининська, 6.
Вартість квитків: 180 – 440 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Над прірвою в житах

Найзнаменитіший роман Джерома Селінджера може бути названий сучасним «романом виховання» підростаючого покоління. Перш за все, в ньому важливим вважається мотив «переходу». Головний герой, шістнадцятилітній підліток Холден сам говорить, що у нього «перехідний вік», тобто проміжний час між дитинством і дорослістю. Період підліткового не сприйняття і безвідповідальності. Але не лише цей мотив обумовлює поведінку Холдена. Важливо було відобразити в спектаклі ті подієві факти, які вплинули на психіку героя, на його вчинки.
А далі божевільна історія, яка сталася в Різдво. Крок в доросле життя, три дні наодинці з самим собою і навколишнім світом. Неусвідомлений «похід краєм прірви».

Коли: о 19:00.
Де: Центр Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23-б.
Вартість квитків: 150 грн.

Гарантія 2 роки

Знайомтесь, Райне Куккіа – наш працівник відділу кадрів. Колишній! Ви його добре знаєте! Він дивакуватий, він далекий від реалій сучасного світу. Райне втратив роботу, і це змінило його життя, бо як тепер існувати в «світі прогресу та ефективності»? Залишається одне: терміново «апгрейдити» своє життя!

Коли: о 19:00.
Де: Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, Броварський проспект, 25.
Вартість квитків: 50 – 100 грн.

Шевченківські дні

10 березня День пам’яті Шевченка:
14:00 – «Шевченкіана Опанаса Сластіона» Кураторська екскурсія Надії Орлової.
16:30 – «Заклятий Шевченко»: Кобзар у фольклорі та ідеології». Лекція Михайла Назаренка, літературознавця, критика, письменника-фантаста, кандидата філологічних наук.

Де: Будинок-музей Тараса Шевченка, провулок Тараса Шевченка, 8-а.
Вхід вільний. 9 та 10 березня  у музеї – дні відкритих дверей! 

Полусмак останнього кохання

Зворушлива історія любові Тараса Шевченка і Ликери Полусмак в своєму втіленні є першопрочитанням маловідомих сторінок останнього року життя Пророка українців – великого Кобзаря. Історія, яку приховували 150 років. Тарас Шевченко і Ликерія Полусмак – чи вони справді були нареченими? Який скелет 40 років тримала у своїй шафі кохана Великого Кобзаря? Розгадку цих таємниць ви отримаєте в несамовитій «Лавсторі» Театру української традиції «Дзеркало»!

Коли: о 19:00.
Де: Київський академічний театр КОЛЕСО, Андріївський узвіз, 8.
Вартість квитків: 150 грн.

Балет Лілея

«Лілею» в Києві демонструють всього раз на сезон – а день на день народження Тараса Шевченка, адже ця вистава присвячена героїням его поезії – простим українським дівчатам, які боролися за свою долю, незважаючи ні на що.

Коли: о 19:00.
Де: Національна опера України, вул. Володимирська, 50.
Вартість квитків: 50 – 600 грн.

Pushkin Klezmer Band – Purim!

10 березня єврейський оркестр Pushkin Klezmer Band та балкансько-русанівські хулігани TOPORKESTRA влаштовують великий святковий бал-карнавал на честь Пуріма. Це найшаленіше з єврейських свят – треба танцювати, перевдягатися та випити стільки, щоб не відрізняти ворога від друга. Тож беріть костюми, маски (та все, що залишилося від Маланки), або приходьте просто так! 

Коли: о 19:00.
Де: Галицька синагога, вул. Жилянська, 9-7а.
Вартість квитків: 300 грн, у карнавальному образі – 250 грн.