Супрун розповіла, чому не варто нехтувати прянощами

Супрун розповіла, чому не варто нехтувати прянощами

З давніх часів люди використовують прянощі, трави,  із яскравими ароматом і смаком, додаючи їх до різних страв. Вони не тільки додають смаку до їжі, а й покращують травлення та в цілому мають велику користь для організму.

Проте, слід зазначити, що прянощі та ароматичні трави хоч і корисні для здоров’я, але не є ліками. Про це повідомляє на сторінці Фейсбук колишня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Цікаві факти про прянощі:

  • Прянощі зменшують ризик передчасної смерті. Навіть з урахуванням всіх ризиків, вирівнюванням за віком і при тривалому дослідженні добровольців, споживання пряної їжі, зокрема, перцю чилі, на 12% зменшує абсолютний ризик передчасної смерті.
  • Прянощі допомагають їсти менше солі. Так, для цього треба спершу додати до страви прянощі, а потім менше солі, ніж зазвичай. Або взагалі без солі.

-Нагадуємо, що скорочення споживання солі є одним із найефективніших засобів запобігання гіпертензії, разом і контролем тиску, ваги і дотриманням призначеної схеми лікування- коментує Супрун.

  • Прянощі добре впливають на метаболізм жирів і баланс ліпопротеїнів, та певною мірою можуть знижувати ризик атеросклерозу. Цей ефект властивий червоному перцю, чилі, часнику, кориці, імбиру, анісу, гвоздиці, насінню коріандру, шафрану, розмарину і насінню кропу.
  • Прянощі добре впливають на чутливість до інсуліну. Ця властивість притаманна, передусім, кориці.
  • Прянощі не замінюють консерванти і зберігання їжі в закритій тарі в холодильнику, та все ж відомо, що чорний перець, червоний перець, імбир, куркума, орегано, чебрець, коріандр, майоран, та кріп допомагають їжі зберегтися краще. Додавання перцю до борщу не означає, що його можна не ставити до холодильника, але прянощі використовувати варто.
  • Ваніль збільшує нашу чутливість до солодкого. Тож цукру можна додавати менше, ніж за рецептом. Навіть синтетичні замінники ванілі мають такий ефект.

-Прянощі не є ліками і жодним чином не замінять терапію специфічними препаратами. Втім, завдяки ним можна значно збагатити смакову палітру ваших страв, і бодай трохи покращити властивості їжі. Прянощі та нові смакові поєднання можуть також породити цікавість до кулінарії та приготування їжі зрозумілого і здорового складу- підсумувала Супрун.