Київ закупить ще 200 автобусів

Київ закупить ще 200 автобусів

У столиці планують купити 120 автобусів, довжиною не менше 12 метрів, та ще 80, довжиною 18,5 метра. 

Відповідно до Стратегії розвитку Києва до 2025, місто планує оновити міський автопарк. Постійна комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку сьогодні підтримала відповідний проект рішення «Про дозвіл комунальному підприємству «Київпастранс» на придбання автобусів на умовах лізингу». Про це повідомляє пресслужба Київради.

-Зношеність автобусного парку КП «Київпастранс» складає 75%. Відповідно до Стратегії розвитку Києва, ця цифра не має перевищувати 25%. За період 2018-2019 років було придбано лише 9 автобусів великої та особливо великої місткості. Тому сьогодні ми говоримо про додаткових 200 одиниць. Вартість лізингу – 50,7 мільйонів євро. За ці кошти Київ придбає сучасні автобуси, повністю пристосовані для обслуговування усіх верств населення. Доля низького рівня підлоги 100%. Салони та кабіни обладнані кондиціонерами, відповідність екологічним стандартам не нижче EURO-5»,  – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков.

Термін лізингу – 36 місяців від дати підписання першого акта приймання-передачі, але не пізніше 31 грудня 2023 року. 

У разі ухвалення проекту рішення на засіданні Київради, КП «Київпастранс» має погодити фінансові зобов’язання з ЄБРР. Департамент транспортної інфраструктури КМДА  при подані бюджетних запитів до проектів бюджету міста на 2021-2024 роки – включати до них потребу в коштах для відшкодування вартості предмета лізингу.  

До відома, щоденно на транспортний маршрут столиці виходять 358 автобусів КП «Київпастранс».