На Оболоні створюють вісім нових скверів і парк

На Оболоні створюють вісім нових скверів і парк

Якою буде «зелена Оболонь» цього року, що нового приготували озеленювачі для киян, які великі проекти будуть здійснені? Про це «Вечірній Київ» розпитав директора КП УЗН Оболонського району Марію Ковальчук.

На фото: Марія Ковальчук

-Зараз готуємося до теплого періоду року, відкриваємо лунки і обов’язково підживлюємо дерева. 21 березня під час Всеукраїнської толоки в парках та скверах району, тобто там, де є стаціонарні системи поливу й забезпечено щоденний догляд через те, що Оболонь знаходиться на намивних пісках, висадимо 30 хвойних дерев, катальпи (ми їх вирощуємо самі і вони прекрасно ростуть на наших ґрунтах), ясени (стійкі до посушливих умов), ряд кленів різних сортів.

-Нині реконструюють зелену зону вздовж проспекту Бандери, прокладають велодоріжки, нові тротуари. А яка доля чекає на зелені насадження і квітники на проспекті?

-Частину газону довелося перемістити на 3 метри через появу велодоріжки, а дерева – пересадити. По закінченні роботи будівельної техніки висадимо нові дерева в частині, що ближче до озера Вербне, аби не попадали взимку соляні розчини, а також посадимо вздовж пішохідного тротуару. Відновимо квітники, додамо кущів. Той знаменитий квітник з маками (це багаторічні рослини) не попала в зону реконструкції, тому її побачите квітучою влітку, але трохи іншого формату.

-Вздовж озер Йорданське-Кирилівське створюватиметься парк. Яка ваша частина роботи на цій локації?

-Це великий проект, який буде здійснено на площі 42 га (з озерами), він нині затверджується, і, сподіваюся, у другій половині літа розпочнуться роботи зі сторони вулиці Йорданської. У нас значна частка в цьому проекті. А ще є справи на найближчий час. У районі багато скверів, створених між будинками, адже планування забудови на Оболоні дозволяє  їх облаштовувати. І наші депутати є лідерами в подачі проектів скверів у між будинкових просторах. Ми ось тільки завершили дворічну роботу із створення алеї з поливом між будинками 2 – 46 на вулиці Північній. Вона простяглася від ринку «Оболонь» до бювету що проспекті Героїв Сталінграда. Висадили красиві кущі, багаторічні квіти та трави, створили газони. Крім того, в цьому році буде завершено проекти по восьми новим скверам, і розпочнуться роботи. Три сквери – на вулиці Героїв Дніпра, три – на Богатирській, і два – на вулиці Зої Гайдай. Це будуть між квартальні сквери з новим освітленням, зрошувальною системою, тротуарами, дитячими та спортивними площадками і звичайно ж – гарними рослинами, деревами та кущами.

На фото: Таким може бути парк на озерах Йорданське-Кирилівське

-Який парк Оболонського району ви б порадили для прогулянок?

-«Пуща-Водиця»! Ми його після оновлення відкрили восени й там ще побувало не багато людей. Але він унікальний своєю природністю, спокоєм, благоустроєм. Вклали в його реконструкцію багато часу та нервів. Там було багато старих хворих дерев, ми зберегли все, що можливо. Коли працювали, довелося помучитися зі старими пнями, які десятиліттями стирчали з під землі. Видалили більше 400! Влітку, після буревію, приїхали на місце проведення робіт, а там вся територія у повалених деревах! Це була катастрофа. Проте повитягали, розчистили. Повністю новими зробили зрошення, газони, лави, майданчики, квітники, навіть годівниці для білок та птахів, не кажу вже про шпаківні. В цьому парку немає вогнищ, шашликів, гучних гулянок, тут заборонений алкоголь.

- Оболонь асоціюється з весняно-літнім цвітінням безлічі троянд. Ці квіти й надалі висаджуватимуть?

-Майже 8 років на Оболоні ми висадили більше 20 тисяч кущів троянд. З огляду на те, що кущ – не дерево і не довговічний, просто зараз знову оформляємо квітники, підсаджуємо нові кущі й робимо нове художнє рішення на клумбі на перехресті проспекту Героїв Сталінграда й вулиці Маршала Тимошенка. Квітнутимуть троянди на розв’язці в межах вулиць Зої Гайдай та Маршала Тимошенка, на площі Сантьяго де Чілі. А от на розв’язці біля станції метро «Оболонь» кущі троянд довелося прибрати тому, що вони зовсім втратили свою декоративну цінність. Зараз підбираємо нові рослинні культури й думаємо над композицією. Проте, ще дуже багато трояндового розмаїття в парках та скверах. Правда, у легкодоступних місцях нам їх «допомагають вирощувати» місцеві жителі.

На фото: такою буде частина парку "Наталка" під Північним мостом, реконструкцію якої повністю завершать у 2021 році

Практично всі кущі і повністю квіти вирощуються у нас у теплицях. Першими, звичайно, містян порадують тюльпани, нарциси, які були висаджені у ґрунт ще восени. Самі вирощуємо катальпи. Могли б і інші породи, але для цього мало місця у господарстві. Завдяки тому, що в оновлення теплиць постійно вкладаємо власні кошти, вони залишаються продуктивними. Начальник тепличного господарства Оксана Мушит бачить перспективи і дбає про те, щоб все вчасно оновлювалося: дахи, опалення, освітлення, вентиляція, тому я її підтримую в ініціативах.

«Вечірній Київ» завітав (ДИВІТЬСЯ ВІДЕО) напередодні весняного свята у теплиці КП УЗН Оболонського району й подивився, як руками 12 озеленювачів створюються живі прикраси для клумб, парків, скверів і навіть ліхтарів (ампельні рослини) Оболоні. Тут вирощують геліотроп, бальзамин Ново-Гвінейський, сурфанію для вертикального озеленення, пеларгонію, лабелію, бакопу, фуксію. Більше 500 тисяч квіткових рослин з теплиць пересаджують на клумби району щорічно.

Фото, відео Марії ЛИСЕНКО «Вечірній Київ»