Розмова із сусідами: як не платити за опалення у Києві

Розмова із сусідами: як не платити за опалення у Києві

Тепла погода вносить свої корективи. Мешканці багатоквартирного будинку можуть вже зараз достроково припинити опалювальний сезон, прийнявши відповідне рішення на загальнобудинкових зборах.

Про це повідомив заступник голови Київської міської держадміністрації Петро Пантелеєв, передає пресслужба.

Він зауважив, що чинне законодавство дає широкі можливості мешканцям багатоквартирних будинків для прийняття колективних рішень та економії енергоресурсів.

- Найголовніше – дійти консенсусу з більшістю сусідів. Якщо люди вважають, що готові відключити опалення і не сплачувати зайвого, ми таку можливість даємо. Ініціативна група у складі не менш як трьох осіб має ініціювати та провести збори. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше 75% мешканців (рахується за площею квартир), – пояснив Петро Пантелеєв.

Якщо ж одразу всіх сусідів не вдалося зібрати на збори, є механізм письмового доопрацювання. Потрібно обійти сусідів, ознайомити їх із суттю питання і запропонувати підтримати такий крок. Протокол необхідно направити до теплопостачальної організації.

Нагадаємо, що згідно з нормами чинного законодавства, орган місцевої влади може прийняти рішення про припинення опалювального сезону, коли середньодобова температура підніметься до +8 градусів за Цельсієм, і триматиметься на такому рівні щонайменше протягом трьох діб.