Навігатор на 6-те березня: куди піти у Києві

Навігатор на 6-те березня: куди піти у Києві

На п'ятницю ми підготували насичену програму. Сьогодні на вас чекають  презентація-перфоманс по творчості Тараса Шевченка, зустріч з письменником Владиславом Івченком, розмова про мистецтво Олександра Богомазова, секрети французьких страв, майстер-клас з психологічної рівноваги, мелодії весни, концерт ЦеШо, музична програма, пприсвячена Березнякам, прем'єра вистави про заплутані стосунки та багато іншого.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Презентація-перфоманс монографії Олександра Черкаса

Монографія "Маскулінне в поезії Тараса Шевченка" - це страшний сон Юрія Хорта і закостенілих у радянській традиції літературознавців.  Це впевнений рух у напрямку деканонізації образу Шевченка-Кобзаря і нове слово у вітчизняних гендерних студіях. 
У програмі: відеопоезія на Шевченкові вірші; зустріч із автором; презентація монографії; онлайн-визначення "Архетип маскулінного", автограф-сесія; дегустація улюбленого напою Тараса Шевченка. 

Коли: о 18.00
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бул. Шевченка, 12
Вхід вільний, реєстрація

Зустріч із Владиславом Івченком у Музеї книги і друкарства

Творча зустріч із письменником Владиславом Івченком у виставковому просторі «Котляревський і сучукрліт», щоб поміркувати, якою є російсько-українська війна в письменницькій оптиці.
Владислав Івченко – автор 18 книжок, переможець премії «ЛітАкцент року-2015» із романом «2014». Цей текст став одним із перших, написаних на тему російсько-української війни на Донбасі.  Війна перебуває в письменницькій оптиці і в романах Владислава Івченка «Третій фронт» та «Ноги» – і ці тексти вразять вас несподіваністю авторського підходу до зображуваного. 

Коли: о 18.00
Де: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9
Вартість квитка: 30 грн (для студентів 20 грн).

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Презентація каталогу "Олександр Богомазов: творча лабораторія"

Видання, підготовлене в рамках виставки, що відбувалася у музеї 15 травня-28 липня 2019 року, представляє видатного українського авангардиста, теоретика мистецтва й педагога, творчість якого формувала модерну епоху ХХ століття і стала надбанням світової культури. Каталог (448 сторінок!) включає сім статей провідних українських дослідників.

Коли: о 16.00
Де: Національний художній музей України, вул. М. Грушевського, 6
Вхід вільний

Primitive People. Міша Букша

У проекті Primitive People автор зосереджується на темах соціальних обмежень, людських потреб та тілесності. Роздумуючи над історією, етикою та людськими взаєминами художник звертається до ідеї «первісної», «примітивної» людини.
Букша задається питанням функціонування людської свідомості до появи релігії, моралі й інших норм, які регулюють суспільство та пропонує осмислити типи взаємовідносин, що були природними в доісторичні часи й стали неприпустимими сьогодні. До проекту увійшли серія монотипій, скульптура, відео і арт-буки. 

Коли: о 19.00
Де: Dymchuk Gallery, вул. Ярославська, 21
Вхід вільний

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Презентація нової книги Ірини Філіппової

У новій книзі авторка  розмірковує про гастрономічні звички,  кулінарні вподобання і гастро-безкомпромісність французів. Розповідає захоплюючі історії потрапляння різних страв і продуктів на наш стіл - чим смачненьким пригостили б ми з вами за обіднім столом французького короля Людовика XIV або його красуню-фаворитку?
Ірина Філіппова ділиться своїми рецептами і секретами етикетно-бездоганного споживання найделікатніших страв. Пропонує адреси щойно відкритих кафе і ресторанів, які не можна пропустити під час вашої наступної подорожі до Парижа. А ще до  Ліона, Довіля, Страсбурга чи Руана.

Коли: о 17.00
Де: MANDARIN MAISON, вул. Басейна, 6
Вхід вільний

Відновлення психічної рівноваги

Поговорять про стан без думок - як відпочинок для мозку, емоцій, тіла в будь-яких умовах.  Окрім теорії будуть короткі завдання у вигляді задач, як в математиці (про те, як вирішити ту чи іншу ситуацію, шляхом особистих перетворень за показниками емоцій, думок), а також практичні інструменти, завдяки яким можна буде прокачати власну інтуїцію. 

Коли: о 19.00
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Л.ван Бетховен - 250! Концерт №3

До 250-річчя Л.ван Бетховена пройде концерт №3 з циклу "32 сонати для фортепіано" у виконанні відомого українського піаніста, лауреата міжнародних конкурсів Ігоря Рябова. В програмі - сонати № 7, 13, 14 та 79.

Коли: о 17.00
Де: Меморіальний музей-квартира В.С. Косенка, вул. М. Коцюбинського 9, кв. 4
Вхід за музейним квитком

Концерт "Мелодії весни і кохання!"

Ви почуєте живе звучання незабутньої класики, популярні мелодії з мюзиклів та оперет, а також нову інтерпретацію неаполітанських та іспанських пісенних шедеврів!

Коли: о 19.00
Де: Будинок звукозапису Українського радіо. вул. Леоніда Первомайського, 5-в
Вартість квитка: 70-220 грн.

ЦеШо

TseSho – музично-театральний гурт в жанрі «соціальний рейв». Дзеркало сучасного дня, голос молодої України, банда культурних камікадзе, хор світлого майбутнього.
Це буде камерний рейв у театрі. Чотири актриси, в руках у яких віолончель, контрабас, акордеон, мелодика, саксофон та ксилофон. Нещодавно до гурту приєднався загадковий п`ятий учасник, з приходом якого музиканти опанували електронне звучання.

Коли: о 19.00
Де: ЦСМ "ДАХ", вул. Вел. Васильківська, 136
Вартість квитка: 400 грн.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Веселощі Кухмістерки

Можливо, ми перші, хто присвятив свою творчу програму  прадавній київській місцевості - Кухмістерці, яка сьогодні відома, як Березняки. 
Ми пофантазували про те, якими були люди, які тут мешкали, про що мріяли, що любили, які страви готували. Ми зміксували для Вас виставу та концерт, додали кулінарних рецептів, а ще дрібку гумору та гарного настрою. 

Коли: о 19.00
Де: Київський академічний театр Українського фольклору "Берегиня", вулиця Івана Миколайчука, 3 
Вартість квитка: 200 грн.

Безталанна. Нездійсненне

У видовищі головною є історія, яка усім близька.Історія про кохання, зраду, ревнощі, запальні вчинки і не менш шалену енергію.  У виставі є танці, пластичні етюди, поцілунки, бійки.Також під час розробки знайдено дещо цікаве про автора Івана Карпенка – Карого, про деякий зв’язок, його персонажів із реальними людьми. 

Коли: о 19.00
Де: Центр Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23Б
Вартість квитка: 120 грн, студентський\шкільний – 60 грн.

Лабіринт│прем’єра

Він і Вона. Майже нічого нового. І все було б добре, якби не сталося найгірше, що штовхає героїв на неочікувані вчинки. Що є найбільшою втратою? Що робити коли потрапив у лабіринт власних почуттів? Чи справді є вихід з глухого кута? І хто цей Голос та чи варто до нього прислухатися? Як повернути до справжнього життя тих, хто звик жити в ілюзіях? І що є справжнім - любов чи жертовність? Що зробити героям аби знайти самих себе?

Коли: о 19.00
Де: Сцена 6, вул. Васильківська, 1
Вартість квитка: 100-400 грн.