У столичній мерії нагородили переможниць "Киянка року"

У столичній мерії нагородили переможниць "Киянка року"

5 березня з нагоди Міжнародного жіночого дня у Колонній залі КМДА вручили нагороди переможницям міської конкурсної програми «Киянка року».  14-й рік поспіль київська влада вітає жінок, які досягли значних успіхів у різних сферах життя міста.

У заході взяли участь багатодітні матері; жінки, які виховують дітей з інвалідністю, дітей-сиріт; жінки-волонтери; жінки-учасниці антитерористичної операції; представниці громадських організацій жінок та інші.

Урочисту церемонію нагородження розпочала співачка Руслана Лижичко. Вона виконала Державний гімн України та презентувала присутнім свій новий кліп "Чиста енергія" на підтримку енергоефективних технологій. 


Нагороди переможницям вручали найстильніша жінка міської влади, заступниця голови КМДА Марина Хонда та директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий. 

 - Киянка року - це не просто вітання жінок, які є гарними мамами і дружинами. Ми відзначаємо жінок, які змогли реалізуватися, зробити щось важливе, але при цьому залишитися щасливими і вродливими жінками, - відзначила Марина Хонда.  -  Це величезна праця. Щоб досягти успіху, потрібен час, натхнення, відмова від чогось. Ми прагнемо, щоб жінок-лідерок знали в усьому місті. Щастя вам і вашій родині. 


Статуетки «Ніка» та дипломи «Киянка року-2019» отримали 11 жінок. Нагороди вручали у 10 номінаціях, серед яких "Жінка - активна громадська діячка", "Жінка - втілення духовності. турботи і милосердя", за внесок у розвиток культури і мистецтва, розвиток сфери соціального захисту, розвиток національно-патріотичного виховання дітей та молоді тощо. 


Лідія Іщук одержала нагороду як "Жінка-берегиня домашнього затишку". Вона - мама-вихователь дитячого будинку сімейного типу. 12 дітей, які перебували під її опікою, набули повноліття і пішли на навчання, наразі  виховує ще дев'ять неповнолітніх. 

- Загалом в мене 22 дітини, двоє - біологічні сини. Наймолодшим - по два роки, - розповіла вона. -  Так сталося, що ми з чоловіком збудували будинок, і у нас з'явилося місце для дітей. Вирішили взяти дівчинку, щоб допомогти. А в неї була сестра. За рік з притулку прибіг хлопчик і попросив забрати. З'ясувалося, що у нього ще є сестричка. І так пішло... Чоловік п'ять років тому помер,  виховую дітей самостійно.    Найголовніше - любов і щирість, бо діти все відчувають.  

- Шість років тому я стояла на сцені Луганська і говорила. що наша країна неподільна. На жаль, так сталося, що активісти і громадські діячі були змушені виїхати з окупованих територій. З того часу я допомагаю переселенцям, учасникам АТО, родинам загиблих тощо. Вірю, що Донбас і Крим - це Україна, - зазначила у вітальному слові Ольга Мотінова, голова ГО "Координаційний Центр Допомоги" (номінація  "Жінка - активна громадська діячка"). На цьому заходi Марина Петрівна Хонда отримала Почесний орден від Національної ради жінок України за підтримку жіночих ініціатив. 

Продовжили святкову програму для київського жіноцтва музичні виступи, зокрема,  Капела імені Ревуцького. 

Фото Бориса КОРПУСЕНКА

Міська конкурсна програма «Киянка року» започаткована у 2006 році за ініціативи міських громадських організацій жінок з метою сприяння впровадженню політики гендерної рівності в усі сфери суспільного життя, привернення уваги широкої громадськості до ролі жінки у суспільстві.
Переможницями програми стають жінки-киянки, які своєю діяльністю сприяють розвитку усіх сфер суспільного життя міста, є неформальними лідерами в різних галузях, впливають на громадське життя міста.


ІНФОРМАЦІЯ про переможниць міської конкурсної програми «Киянка року - 2019»