Мешканцям кількох тисяч столичних будинків управителів підберуть на конкурсі

Мешканцям кількох тисяч столичних будинків управителів підберуть на конкурсі

Голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко підписав розпорядження, яким визначено організаційні питання щодо проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків, співвласники яких не створили ОСББ та не прийняли рішення щодо форми управління власними будинками. Зокрема розпорядженням затверджено Положення про конкурсну комісію для проведення конкурсу з призначення управителя та її посадовий склад. Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко.

-Відповідно до вимог діючого законодавства співвласники багатоповерхівок, тобто власники квартир та нежитлових приміщень у будинку, до 1 травня 2020 року повинні визначитися із формою управління своїм будинком. У випадку, якщо співвласниками будинку, у якому не створено ОСББ, не буде прийнято таке рішення, виконавчий орган місцевої ради зобов’язаний оголосити і провести в установленому порядку конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку, - зазначив Дмитро Науменко.

Він нагадав, що згідно чинного законодавства багатоквартирний будинок є спільною сумісною власністю співвласників і управління багатоповерхівками здійснюють саме його співвласники. На разі існує три форми управління багатоквартирним будинком – самостійне управління співвласниками, управління управителем або об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку.

-На сьогодні у Києві налічується 1469 ОСББ, в минулому році Департаментом житлово-комунальної інфраструктури в установленому порядку було прийнято на зберігання 33 протоколи щодо визначення співвласниками управителя багатоквартирного будинку. Водночас, співвласники понад 8 тисяч київських багатоквартирних будинків ще не визначились з формою управління власними будинками, - повідомив Дмитро Науменко.

Директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури зауважив, що існує необхідність якомога швидшого упорядкування процесу управління житловим фондом відповідно до вимог чинного законодавства, це дозволить створити сприятливі умови для належного утримання житлових будинків та організації ремонтів спільного майна співвласників багатоповерхівок.