Триває реставрація архітектурних пам'яток Києва

Триває реставрація архітектурних пам'яток Києва

У 2019 році Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій розпочав реставрацію трьох пам’яток, що в нього на балансі.

Про це повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

Були розпочаті реставраційні роботи на пам’ятці національного значення – корпус № 16 – келія Флорівського монастиря (будинку Артинова) на вул. Фролівській, 6/8. Завершити реставрацію планується у 2020 році.

– Розроблена науково-проектна документація щодо пам’ятки національного значення – житловий будинок на вул. Сковороди, 9-Б. Реставраційні роботи заплановано розпочати у 2020 році. Ця будівля – унікальний зразок житлового будинку допожежного Подолу. –  наголосив Олександр Никоряк.

Також розпочато ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятці місцевого значення адмінбудівлі – РАЦСу, на вул. Борисоглібській, 6, які також будуть завершені поточного року.

Окрім того, розроблена науково-проектна документація на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення – прибуткового будинку, у якому проживали відомі художники Врубель, Котарбинський, родина Прахових на вул. Десятинній, 14. Реставраційні роботи планується розпочати і закінчити у 2020 році.

Скореговано науково-проектну документацію щодо пам’ятки місцевого значення – житловий будинок ювеліра Захара Брезгунова на Андріївському узвозі, 5/31. Реставраційні роботи заплановано продовжити в цьому році.

На фото: будівля РАЦСу, вул. Борисоглібська, 6