Київські аудитори встановили порушень в Українському інституті культурної спадщини на 613,05 тис. грн

Київські аудитори встановили порушень в Українському інституті культурної спадщини на 613,05 тис. грн

Фахівці апарату Північного офісу Держаудитслужби провели ревізію фінансово-господарської діяльності Українського державного інституту культурної спадщини за період з 01 січня 2016 року по 01 грудня 2019 року. За результатами проведеного контрольного заходу встановлено фінансових порушень на загальну суму 613,05 тис. грн.

-Інститутом за рахунок коштів загального фонду державного бюджету, виділених для забезпечення діяльності національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів, здійснено видатки на оплату послуг щодо супроводження комп’ютерної програми комплексного обліку для бюджетних установ UA-Бюджет на загальну суму 80,0 тис. грн. за відсутності затверджених бюджетних асигнувань на зазначені цілі, - зазначили в прессслужбі Північного офісу Держаудитслужби.

Через неврахування Інститутом вимог розділу «Культура та мистецтво» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, до штатних розписів безпідставно включено посаду провідного зберігача фондів, тоді як штатну чисельність працівників бухгалтерської служби не впорядковано відповідно до нормативної чисельності працівників бухгалтерського обліку. Як наслідок, завищено обсяги бюджетних асигнувань, передбачених для забезпечення діяльності національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів на загальну суму 271,94 тис. грн.

Окрім того, за рахунок коштів загального та спеціального фондів державного бюджету без відповідного рішення органу вищого рівня здійснено видатки на оплату премій та надбавки за складність, напруженість у роботі керівнику Інституту загальною сумою 137,79 тис. грн.

Інститутом порушено вимоги порядку виплати надбавки за стаж наукової роботи. Установа здійснювала нарахування деяким працівникам надбавки за стаж наукової роботи за відсутності відповідного стажу наукової роботи, унаслідок чого завдано матеріальної шкоди (втрат) державному бюджету на загальну суму 14,03 тис. грн.

Із недотриманням норм законодавства за відсутності в штатному розписі посад укладалися трудові контракти, а працівникам, прийнятим на умовах сумісництва, нараховувалася заробітна плата за невідпрацьований час, чим завдано матеріальної шкоди (втрат) державному бюджету на загальну суму 107,72 тис. грн.

Було списано пальне у зв’язку з відрядженнями працівників до інших міст України за відсутності розпорядчих документів на залучення автомобіля, чим завдано матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на суму понад 1,5 тис. грн.

Керівництву Інституту надіслано вимогу щодо забезпечення повного усунення виявлених ревізією порушень і попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Про результати ревізії поінформовано Подільське управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві.

За порушення бюджетного законодавства до установи застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.