Афіша дня: куди піти у Києві

Афіша дня: куди піти у Києві

Перший четвер весни надзвичайно насичений. Сьогодні на вас чекає зустріч з археологом Михайлом Відейком на презентації 1го тому його масштабної праці, цікавинки старовинних кулінарних книг, розмова про середновічних жінок Європи та Японії, лекція про коронавірус, майстер-клас про стосунки в діджитал-епоху, роздуми Юрія Макарова про Тараса Шевченка, відкриття виставок жіного портрету, української абстракції, маніфесту художників, спецпоказ воєнної драми "Черкаси" з акторами стрічки, кіно про грумінг собак, балети Раду Поклітару, світова прем’єра твору «Проповідь рибам» Вікторії Польової, концерт Марії Бурмаки, танцювальна вечірка та багато іншого.  

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Презентація роману "Вербовая дощечка" Теодозії Зарівни

Як вижити жінці у чоловічому світі? Чи згодна вона сплатити те, чого від неї вимагають? І чим загрожує її бунт? На ці запитання роман не дає відповіді. Бо відповідь конкретна у кожному випадку, як конкретними є долі трьох героїнь твору, які складають історію роду впродовж кількох десятиліть. Історію, що писалася у глухих селах та хуторах, у боях та криївках, у столичних офісах та мандрівках Україною. Історію про виховану бабусею дівчинку Настю, яка не розуміє, чому батьки вибрали Україну, а не власну дитину, чому ідеали УПА їм важливіші за її долю. Чи можна бути героєм, зрадивши рідних? Чи можна виправдати зраду турботою про інших? Чому ми по-різному сприймаємо особисту й національну зраду?». На це шукає відповідь Теодозія Зарівна в романі «Вербовая дощечка».

Коли: о 16.00
Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницкого, 11
Вхід вільний

On fire: історія про активізм і вигорання

Книга Тані Касьян «Про що мовчать» - 13 історій про жінок, які вирішили розказати те, що зазвичай приховують - колишньої наркозалежної, колишньої працівниці сфери секс послуг, сексоголіка, жінки з інвалідністю, онкохворої, колишньої ув’язненної, жінки - трансгендера, безпритульної, жінки з біполярним розладом, ромської жінки, жінки з ВІЛ, жінки, що пішла з монастиря та жінки, яка пережила зґвалтування. Історії подані у вигляді інтерв’ю, де кожна з жінок сама розповідає свою історію.

Коли: о 18.30
Де: офіс ГО «Трудові ініціативи», С.Петлюри, 10
Вхід вільний

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Презентація книги Михайла Відейка

На сторінках цього видання постають два тисячоліття історії на теренах сучасної України. Книга поділена на дві частини: перша охоплює період від Х до ІІІ ст. н. е., друга — від ІІІ ст. до ІХ ст. Зміст книги було розроблено з метою залучення до її написання широкого кола фахівців, які найкраще дослідили та розуміються на окремих питаннях. Під однією обкладинкою зібрані відомості про мову, релігію, міфологію, технічні досягнення, економіку, мистецтво та військову справу давніх часів. Книга містить чимало унікальної інформації, результати новітніх досліджень, деякі розділи стали першими ластівками у висвітленні певних тем у такому обсязі.

Коли: о 16.00
Де: Музей Становлення української нації, вул. Лаврська, 27 (вхід з вул.Запещерна, тильна сторона Меморіалу Батьківщина-Мати)
Вхід вільний

Відкриття зі сторінок старовинних кулінарних книг

Виявляється, кулінарні книги можуть розповісти значно більше, ніж просто перелік інгредієнтів та покрокові інструкції з приготування. Проєкт Авторська Кухня Українська відновлює старовинні українські кулінарні книги, досліджує долі авторок і видає книги без змін і втручань до старовинного тексту, лише у сучасній поліграфії та з історичною довідкою про епоху і людей.

Коли: о 17.30
Де: Освіторія Хаб, вул. Московська 2
Організаційний внесок 100 грн, реєстрація 

Лекція Юрія Макарова «Людина, яку поховав культ Шевченка»

«Шевченко досі залишається гарантом українського провінційного консерватизму, його вшанування радше нагадує культ, який не припускає ані «єресей», ані сутнісного вживання в сенси Кобзаря. Однією з таких культурних практик була і національна премія Шевченка. Натомість, Тарас Шевченко є значною мірою предтечею української модерності, правдивий культурний герой – авангардний, завжди несподіваний, передовий, такий, що рухає час уперед. Як Україні повернути собі цього живого Шевченка – про це і поговоримо», – Юрій Макаров, голова комітету премії імені Тараса Шевченка.

Коли: о 19.00
Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 12
Вхід вільний, реєстрація 

Жінки Середньовіччя. Європа VS Японія

Розумна? Гостра на язик? Допитлива? Дуже чуттєва і з яскравим образним мисленням? Це не лише про сучасних жінок! Середні віки також можуть похвалитися такими постатями – дуже цікавих жінок з теологічною освітою,  літературним хистом, знанням мов та неабиякими історіями з життя. Вони точно можуть поділитись досвідом! І багато в чому здивувати!
Ксенія Зборовська говоритиме про Гільдегарду фон Бінген.  А Нікіта Самсоненко розкаже, як жилося японським придворним дамам та яким чином вони могли себе реалізувати. Зокрема,  про японських жінок-геніїв ранньої середньовічної прози: Мурасакі Шікібу та Сей Шьонаґон. 

Коли: о 19.00
Де: Plato's Cave,  Верхній Вал, 22
Вартість квитка: 200 грн.

Коронавірус. Що потрібно знати, щоб вночі спокійно спати?

На науково-популярній лекції від лікаря-інфекціоніста та медичного консультанта ГО "ПРОЖЕКТОР" Артура Нововскольцева спробують розвінчати безліч міфів про коронавіруси, які породжують паніку.  Що таке коронавірус та звідки він взявся? Як запідозрити захворювання, чи варто бояться коронавируса українцям? Що можна зробити, щоб максимально знизити ризик інфікування і яка перспектива вакцинування та лікування? А також, які ліки не варто приймати під час вірусних інфекцій, адже вони не тільки не допоможуть, але й можуть нашкодити. 

Коли: о 19.00
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43
Вхід вільний, реєстрація 

Stosunky 2.0: взаємини в епоху діджиталу

Чи ок лайкати колишніх? Флірт у месенджері вартий ревнощів? А встановлений у партнера Tinder? Що вже можна вважати віртуальною зрадою, а що ні? І взагалі: як зберегти здорові стосунки (і глузд) в епоху, коли етика ледь встигає за технологіями? Запросили досвідчену сексологиню Юлію Ярошенко та sextech-підприємця Андрія Ярошенка, аби вони пояснили неоднозначні речі та поділилися власним досвідом. Це подружжя і засновники освітнього проєкту SEX.Prostir. 

Коли: о 19.00
Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка, 9
Квиток - внесок (200 грн) на сторінці проєкту hromadske на Спільнокошті

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Всеукраїнська виставка жіночого портрету

В виставкових залах НСХУ відбудеться ІІІ Всеукраїнська виставка ЖІНОЧОГО ПОРТРЕТУ. В експозиції представлені твори живопису та скульптури.

Коли: о 16.00
Де: Будинок художника, вул. Січ. Стрільців, 1-5
Вхід вільний

Саме ТІ

Кураторський проект галериста і колекціонера Олександра Яновича передбачає демонстрацію серій художніх орбіт, з яких більшість є класичними творами художника, і одна – його автопортретом. Ви побачите картини Ірини Вештак-Остроменської, Петра Сметани, Миколи Журавля, Олексія Малих, Петра Лебединця, Влада Кришовського, Петра Бевзи, Сергія Гая, Валерія Шкарупи та інших – з колекції ЦСМ «Білий Світ».

Коли: о 17.00
Де: Будинок художника, вул. Січ. Стрільців, 1-5
Вхід вільний

«Століття української абстракції. Категорії виразності»

Проєкт «Століття української абстракції» прагне дослідити, як розвивалась ця традиція, яким чином встановлювався і продовжується сьогодні діалог між художниками, розділеними в часі, оприлюднення приватних колекцій і музейних спец-архівів.       
Відвідувачі зможуть побачити твори авангардистів Олександри Екстер, Вадима Меллера, Любові Попової, Олександра Богомазова, Олександра Хвостенка-Хвостова, шестидесятників Карла Звіринського, Бориса Плаксія, Григорія Гавриленка Валерія Ламаха, Зеновія Флінти, а також сучасних художників Тіберія Сільваші, Миколи Малишка, Володимира Цюпка, Анатолія Криволапа, Петра Малишка, Петра Лебединця, Василя Бажая, Петра Бевзи, Миколи Журавля, Назара Білика та проєкту "РоздІловІ".  

Коли: о 19.00
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бул. Шевченка, 12
Вхід вільний

Середовище існування. Маніфест 2020

Проєкт - заклик арт-спільноти України до державних діячів, бізнесменів, кожного з нас про необхідність сміливих дій заради життя в гармонії зі світом. До нього доєднались понад 300 професійних митців з усієї України, які працюють у різних жанрах мистецтва contemporary - живопис, графіка, скульптура, фотографія, інсталяція. 

Коли: о 19.00
Де: Галерея мистецтв "Лавра", вул. Лаврська, 7
Вхід вільний

«Витончена емоція» Виставка авторських сумок від Олесі Сахро

В експозиції буде представлено колекцію авторських сумок від Олесі Сахро, всесвітньо відомої майстрині з м. Коломия, що на Івано-Франківщині. Розкішні жіночі аксесуари, вишиті в унікальній авторській техніці, приваблюють увагу досконалим рівнем виконання й сюжетами, серед яких – краса природи, смілива абстракція тощо. 

Коли: о 17.00
Де: Центр Української Культури та Мистецтва, вул. Хорива, 19-В
Вхід вільний

ВЕЧІР В КІНО.

Спецпоказ та зустріч із творчою групою фільму «Черкаси»

Фільм, що заснований на реальних подіях, зокрема тих, що відбувались у твоїй країні, вже сприймаються якось по особливому. Черкаси – це фільм, який залишає після перегляду довгий післясмак. Це реальне відображення дійсності з драматичним доповненням.
До «Лінія кіно» завітають виконавці головних ролей Євген Ламах та Дмитро Сова. Глядач зможе поставити питання,  поділитись своїми враженнями про кіно, взяти автограф, а також зробити світлини на згадку.

Коли: о 19.00
Де: Лінія кіно у ТРЦ Аладдін, вул. Гришка, 3
Вартість квитка: 80 грн.

WELL GROOMED

Чемпіонат Америки з грумінгу — місце, де власники перетворюють собак на яскраві полотна: одні зображують на них сцени з мультфільмів, інші обертають їх в оленів та єдинорогів. Герої фільму фанатично віддані підготовці до головного грумінг-контесту Америки, щоденно відточуючи майстерність у фарбуванні й завивки, кожен раз вигадуючи нові й нові картини на хутрі своїх улюбленців. А що у цей час відчувають самі собаки? Як їм живеться поза межами виставок та шоу? І чи дійсно ми маємо право реалізовувати власні амбіції коштом тварин?
Англійською мовою з українськими субтитрами.

Коли: о 21.00
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
Вартість квитків: 80-120 грн.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

In pivo veritas_Вгору по річці_Раду Поклітару_Київ

Вечір одноактних балетів. In pivo veritas («Істина – у пиві») – видовище, запропоноване вашій увазі, створене винятково для задоволення нестримної жаги танцю – автора, та виконавців. "Вгору по річці" натхнений сюжетом «Історії Бенджаміна Баттона»,розповідь про життя людей, що проживають його назад.

Коли: о 19.00
Де: Київська опера, вул. Межигірська, 2
Вартість квитка: 120-500 грн.

Місто богів

…У цьому спектаклі приватні історії мешканців одного міста перетворюються на хроніку людських мрій, фобій, гріхів та потаємних бажань. Але що може бути цікавішим, аніж дізнаватися про чужі таємниці?
Вистава зроблена на стику драматичного театру та театру предмета (театру ляльок). До того ж, ця постановка є першопрочитанням п’єси Славка Грума в українському театрі – українською мовою текст перекладено вперше спеціально для вистави Мар’яною Климець. 

Коли: о 19.00
Де: Театр Золоті ворота, вул. Шовковична, 7-а
Вартість квитка: 200 грн.

Вікторія Польова. «Проповідь рибам». Антоній Баришевський

У програмі концерту звучатимуть твори «Сірін-соната», «Quasi una fantasia», «Вітрувіанська людина», «Іск’я», «Музика для Темо», «Посмішка Серафіма», «Сімург-квінтет». Також відбудеться світова прем’єра твору «Проповідь рибам», присвяченого його першому виконавцю, Антонію Баришевському.

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитка: 80-400 грн.

Ніжно Тихо Голосно. Марія Бурмака та симфонічний оркестр

Народна артистка України Марія Бурмака представить унікальну програму “Ніжно. Тихо. Голосно”. Вона складатиметься з двох частин. Перша – пісні під гітару - інтимно, ніжно,і на відстані подиху. Друга частина - у супроводі заслуженого академічного симфонічного оркестру українського радіо під орудою цьогорічного лауреата Державної премії імені Тараса Шевченка Володимира Шейка. В симфонічному звучанні можна буде почути легендарну пісню «Ми йдемо», «Скло», «І якщо колись», а також композиції, які Марія Бурмака на концертах рідко виконує - «Магія трав» і «Хтось із дитям удвох» на вірші Івана Малковича. Композиція «Прочитай мої слова по губах», яку Марія написала для людей з вадами слуху , буде «заспівана» жестовою мовою

Коли: о 19.00
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5-В
Вартість квитка: 250-500 грн.

ВЕЧІР ТАНЦЮВАЛЬНИЙ.

Kyiv Dance Festival

Kyiv Dance Festivalзапрошує усіх закоханих в соціальні танці зібратися в Києві, самому серці України, та створити разом грандіозне свято танцю, музики та культур різних країн світу. У вас є чудова можливість відвідати майстер-класи кращих інструкторів, які є не лише харизматичними і талановитими артистами, але й неперевершеними танцюристами соціального танцю. 

Коли: о 22.30
Де: Dance Centre Myway, вул. Довженка, 3
Вартість квитка: 200 грн.