У Києві за один день висадять 100 тисяч дерев

У Києві за один день висадять 100 тисяч дерев

У Міжнародний день лісів, 21 березня, у столиці планується висадити близько 100 тисяч дерев. Так, Київ долучається до заклику президента Всесвітнього економічного форуму в Давосі Клауса Шваба - висадити трильйон дерев по всій планеті для протидії зміні клімату. Киян запрошують зробити свій вклад в озеленення.

Як це зробити, представники влади, «Київзеленбуду» та екологи розкажуть сьогодні, 4 березня, під час брифінгу в КМДА «Як правильно висадити 100 тисяч дерев у Києві?». Озеленювачі також продемонструють декілька видів рослин, які з'являться цього року у парках і скверах.

Як стало відомо «Вечірньому Києву», у столиці, зокрема, планується висадити нові для міста дерева з екзотичною назвою ліквідамбар. Його листя восени п’ять разів змінюють колір.  

Для киян, які бажають долучитися до акції з висадки 100 тисяч дерев, буде створено інтерактивну мапу локацій. В.о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Олексій Король розповів «Вечірньому Києву», що за її допомогою можна буде дізнатися про конкретні території, де проводитиметься озеленення, кількість саджанців та багато іншого.

- Інтерактивна мапа локацій буде у відкритому доступі в мережі інтернет. Для людини, яка захоче прийти та посадити дерево - це буде орієнтир. Буде інформація про те, які саме дерева планується висаджувати в тому чи іншому куточку столиці. Клен, тополю, горобину, липу… Також можна дізнатися номери мобільних телефонів відповідальних осіб за висадку дерев. Щоб вона знала скільки бажаючих прийде, підготувала лунки, відповідну ґрунтову суміш та воду. Хто бажає придбати саджанці або висадити дерева в інший день – будь ласка. Ми не відмовимо, - розповів Олексій Король. 

Наразі на балансовій території «Київзеленбуду» 70 локацій у парках та скверах і 6 локацій у лісопаркових господарствах, де планується висадка дерев.

До речі, 21 березня, висадка дерев відбудеться по всій країні. В рамках проекту «Озеленення України» планується одночасно висадити понад 1 млн саджанців у різних куточках держави.