Киянам покажуть несподівану стрічку про злочинців

Киянам покажуть несподівану стрічку про злочинців

Освітня програма кінолекторію "Культурфільм: Фільми і міфи «братніх республік»" завершується показом стрічки “Грачі” (1982, УРСР, реж. Костянтин Єршов).

Фільм знятий за реальними подіями – в основу сценарію лягла замітка 1978 року відомої правозахисниці Ольґи Чайковської в «Літературній газеті». Режисер Костянтин Єршов, відомий першим українським горором «Вій» (1967), вловив зміни, які вже почали відбуватися в суспільстві і ті настрої, які згодом проявилися в кінематографі 1990-х. Але фільм не занурює глядачі в похмурий світ злочинності, навпаки знаходить місце порушникам у рутинній радянській повсякденності, з її впізнаваними деталями побуту і теплими сімейними обідами.

Герої-вбивці – тут звичайні люди з люблячої родини, котрі, мов діти, радіють морю і скибці кавуна, а головна інтрига фільму, яка прочитується в задумливому і сумному погляді головного судді – що змусило цих молодих людей звернути з дороги.

Фільму передуватиме лекція кінознавиці та культурологині Лесі Кучинської про «Конструювання "особистості" в радянських кримінальних драмах 1960-80-х років». Зустріч відбудеться у форматі лекція-кінопоказ-дискусія.

Коли: початок лекції о 19.00, показ фільму о 20.00
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1, м. Голосіївська (Кінолекторій, 5 поверх)
Вхід вільний, реєстрація https://forms.gle/k1QtRccnYtK34Zq19