У столичному музеї літератури розпочинаються Шевченківські дні: програма

У столичному музеї літератури розпочинаються Шевченківські дні: програма

Національний музей літератури України щиро запрошує всіх на святкування 206-ї річниці від дня народження нашого славетного Кобзаря!

Програма святкової академії до 206-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка «Повік живуть його слова»:

4 березня
11:00  Концертна програма народної артистки України Світлани Мирводи «Якби зустрілися ми знову…». Звучатимуть пісні на слова Кобзаря та українські народні пісні.
16:00  Презентація книги «Другий “Кобзар”: Поезії 1843–1847 рр.» видавничого дому «Андрій» та Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. 
Видавничий дім «Андрій» продовжує видавати Шевченкіану спільно з Інститутом літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Нинішнє видання по-своєму унікальне: збірка є своєрідним творчим звітом поета за 1843–1847 роки. Уперше тексти поезій Тараса Шевченка представлені в трьох варіантах: за автографами поета, транслітерованими відповідниками автографів і відповідно до чинного правопису. Родзинкою видання також є те, що «Другий “Кобзар”» проілюстрований фрагментами акварелей самого автора з альбому 1845 року і малюнками його друзів Михайла Башилова та Якова де Бальмена з рукописної збірки Wirszy T. Szewczenka 1844 року. Тобто, у малюнках, виконаних у той же період часу, що й поезії, ми побачимо Україну очима Шевченка та його сучасників. Це не лише реконструкція задуму поета, а й спроба відтворення того середовища, у якому він творив свою поезію. 

6 березня
9:30  Традиційні шевченківські читання «Слово Тараса Шевченка в українській родині». Вірші поета звучатимуть у виконанні відомих письменників, науковців, студентів, школярів та інших шанувальники Кобзаревого слова.
Відкриття літературно-мистецької виставки «Свою Україну любіть», на якій експонуватиметься шевченкіана Миколи Стороженка – 42 картини-ілюстрації до «Кобзаря» Тараса Шевченка.
Відкриття виставки творчих робіт вихованців Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» під назвою «Натхненні Кобзарем». На виставці представлені дитячі малюнки в різних художніх техніках, присвячені мистецькому світу  великого Кобзаря.

7 березня
14:00  Концерт «Три дороги». Прозвучать пісні на слова Тараса Шевченка у виконанні Ірини Дробязко, Світлани Клочкової-Коваленко, Світлани Васильковської. Концертмейстер – Наталія Скворцова. 

9 березня
13:00  Концертна програма «Ой у полі тихий вітер віє…». Звучатиме співана поезія Тараса Шевченка у виконанні народного аматорського хору «Наддніпряночка» з міста Українка Київської області. Керівник – заслужена артистка України Валентина Скляр.

10 березня 
Літературно-мистецький захід «В сім’ї вольній, новій» спільно з ГО «Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка». 

14 березня
14:00  Мистецька акція «Не забудьте пом’янути…». Пісні на слова Тараса Шевченка та народні пісні звучатимуть у виконанні лауреата всеукраїнських конкурсів та фестивалів народного аматорського хору «Оболонь». Керівник – Олександр Свердюк.

Адреса: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11