Навігатор на 4-те березня: куди піти у Києві

Навігатор на 4-те березня: куди піти у Києві

Середа нічим за гірше за п'ятницю - як доказ пропонуємо 15 подій на будь-який смак. Cьогодні на вас чекають концерт творів Івана Карабиця, Вівальді у виконанні баянистів, презентація нового альбому «NIRVANA» від гурту KAZKA, презентація нової книги Лади Лузіної «Бесы с Владимирской горки», лекція про вакцинацію, дизайн-вечірка в Довженко-Центрі, прем'єра романтичного фільму "ЯЩеТут", картини про видатних собак, чудові вистави (Гоголь, міфи в сучасному місті, інтерпретація текстів Платона, Пушкіна, Стругацьких) та багато іншого. 

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

«Нова шляхта» в Козацькому Гетьманаті XVIII століття

Зазвичай із елітою Гетьманщини в нас асоціюються старшини – полковники, сотники, обозні, судді й осавули. На галасливих радах козацька юрба обирала своїх провідників – гетьманів, кошових і старшин – часто так само імпульсивно й жорстоко скидаючи їх в політичне небуття. Тож слово «шляхтич» і «козак» видаються мало сумісними, ніби належними до двох протилежних світів.
Втім, історичні реалії, як завжди, влаштовані складніше від наших стереотипів. У XVIII столітті Козацька держава була не комуною розхристаних запорожців, а аристократичною республікою, де головну роль відігравала новосформована знать, яка була синтезом покозаченої шляхти й власне козацької верхівки. «Нова шляхта» Гетьманщини не лише виробила унікальну культуру, але й міцно тримала в своїх руках політичний провід, гідно даючи відсіч зазіханням на свої «права й вольності» як власним гетьманам, так і російським монархам. Про реальних людей, старшинські клани, їхній етичний кодекс, правила політичної гри, уявлення про себе й державу, стиль життя й побут буде нагода почути від історика Гетьманщини Олексія Сокирка. 

Коли: о 18.30
Де: Книгарня "Є", вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Виставка (Ре)контексти. Фрагменти

У межах виставки молоді художники та художниці осмислюють  плинність часу через особистий досвід, географію місця, виявляють його видозміни та крихкість. Представлені роботи звертаються до фіксування «білих плям» у міському просторі,  постправди та локальних історій, що репрезентують різні стратегії проявлення та осмислення минулого. 

Коли: о 18.30
Де: Мала Галерея Мистецького Арсеналу, вул. Лаврська, 10
Вхід вільний

Презентація книги Володимира Буднікова "Напис"

Арт-бук «Напис» сконструйований на основі однойменного проєкту Володимира Буднікова, проте є окремим незалежним розмірковуванням про мову художника. Книжка побудована як візуальна історія, де читання, бачення і розуміння складаються в єдину дію. Тексти Володимира Буднікова, Костянтина Дорошенка та інтерв’ю Поліни Ліміної з автором виступають інтродукцією до тотального напису як теми серій полотен і малюнків, репродукції яких «імплантовані» в книжку та насправді і є її головним змістом. 

Коли: о 18.00
Де: Я Галерея, вул. Хорива, 49Б
Вхід вільний

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

До 75-ліття Івана Карабиця

Прозвучать маловідомі камерні твори композитора та естрадні пісні (деякі із них також маловідомі). А також твори його учнів - Андрія Бондаренка та Олени Ільницької.  

Коли: о 19.00
Де: Національна Спілка Композиторів, вул. Пушкінська, 32 
Вхід вільний

Концерт пам' яті композитора Михаїла Шуха

У програмі прозвучить музика Ф.Шуберта, Ф.Шопена, Ф.Мендельсона, Й.Брамса, Р.Вагнера, Р.Штрауса, С.Рахманінова, М.Шуха.
Виконавці: заслужена артистка України Олена Шиналь (вокал), лауреатка міжнародних конкурсів Катерина Козачишина (скрипка), лауреатка міжнародних конкурсів Ірина Жуковська (фортепіано)

Коли: о 19.00
Де: Будинок Актора, Ярославів Вал, 7 
Вартість квитка: 100-300 грн.

«Відомий і невідомий Вівальді», Квартет баяністів ім. М.Різоля

Вівальді, поруч із Йоганном Себастьяном Бахом та Георгом Фрідріхом Генделем, один із найяскравіших та найбільш знаних представників епохи бароко, творець жанру сольного інструментального концерту. Його музика по всьому світу користується величезною популярністю, а цикл «Пори роки» став справжнім шлягером класичного мистецтва.
Цього вечора відкривайте наново музику італійця Антоніо Вівальді завдяки версії відомого квартету баяністів, а також – співачки Ольги Табуліної та клавесиністки Наталії Сікорської!

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитка: 70-350 грн. 

KAZKA — Київ 

Що ж чекати прихильникам від нового музичного творіння гурту? «NIRVANA» – це новий музичний альбом української сенсації, «прориву року» та музичного гурту №1 на вітчизняній сцені! Підбірка треків, майбутніх хітів, які поєднують в собі сучасний біт, фольклорну естетику, дорослі тексти та мову кохання.

Коли: о 19.00
Де: Палац Спорту, Спортивна площа,1
Вартість квитка: від 550 грн.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Презентація книги Лади Лузіної «Бесы с Владимирской горки»

Чи може відьма зустріти справжнє кохання? Т З давніх-давен покровителькою любові і шлюбу в Києві вважалася свята Варвара. Але чи варто відьмі відправлятися за допомогою до святої? Адже Варвара відома як гонителька нечисті і чорної смерті. Недарма Михайлівський монастир, де століття зберігалися мощі святої  - стоїть в Києві на Лисій горі (Володимирській гірці), де за легендами мешкають відьми, чорти і біси ...

Коли: о 19.00
Де: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого (вул. Михайла Грушевського, 1, зала № 1).
Вхід вільний

Шукаємо українку: літсереди від Пусто

У межах зустрічей “Шукаємо Українку: літсереди від Пусто” говоритимуть про твори українських письменниць.  4-го березня читатимуть "Приязнь" Лесі Українки. Йдеться про двох подруг-ровесниць – селянської дівчини Дарки (українки) й панночки Юзі – дочки поміщиків (польки). 

Коли: о 19.00
Де: 10minus1, вул. Прорізна, 10 (вхід зі сторони вул. Бориса Грінченка)
Вхід за реєстрацією. Донейшн вітається. 

ВЕЧІР КОРИСНИЙ.

Як працюють вакцини? Де правда?

Медицина змогла створити вакцини від більшості найпоширеніших інфекцій, що дозволило в сучасності забезпечити людству високу якість і довготривалість життя. Але чи все насправді так однозначно? Як працюють вакцини і де правда, а де міф у різних історіях -  розкаже лікарка-інтерн Дар’я Петрусевич 

Коли: о 19.00
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР СВЯТКОВИЙ.

Дизайн-вечірка і презентація нової айдентики Довженко-Центру

Довженко-Центр презентує нову візуальну ідентичність, що відображає його ревіталізацію в останні роки. Запрошують на розмову з генеральним директором Довженко-Центру Іваном Козленком, креативною директоркою Ольгою Жук та дизайнеркою Альоною Соломадіною. Вечір продовжиться музичним перформансом Sirakusy (live) і VJ YNG. 

Коли: о 19.00
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1
Вхід вільний

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Шинель. Прем'єра!

У департаменті…  Краще не називати, в якому департаменті, служив один чиновник, взагалі нічим не примітний, низенький на зріст, трохи рябуватий, зі зморшками по обидва боки щік. У своєму переписуванні йому ввижався свій розмаїтий і приємний світ.Так і пройшло би мирне життя чоловіка до глибокої старості, якби не було різних лих, розсипаних на життєвій дорозі – в житті нашого героя з’явився світлий гість в образі Шинелі, яка вкрай змінила його злиденне життя.

Коли: о 19.00
Де: Театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20Б
Вартість квитка: 300 грн.

Прекрасне (Платон / Пушкін / Стругацькі)

Двоє незнайомців зустрічаються в поїзді і, розговорившись, розуміють, що їм по дорозі. Обидва прямують в те місце, де виконуються бажання. Один з них - письменник, згадує як він став відомим, вірніше, модним. У свою чергу, другий - філософ, розповідає про свою зустріч з одним модним письменником. Їм починає здаватися, що вони знайомі один з одним вже дуже давно. І всякий раз їх діалог повертається до вихідної точки - до роздумів про прекрасне. А тим часом поїзд прибуває в пункт призначення ...
У виставі органічно поєдналося кілька компонентів: безсмертні тексти Платона, Пушкіна, Стругацьких, сучасна авторська їх інтерпретація текстів  акторами, яскравий візуальний образ, створений цифровими технологіями, живе виконання музичних номерів.

Коли: о 19.00
Де: Новий Драматичний Театр на Печерську, вул. Немировича-Данченка, 5
Вартість квитка: 150 грн.

Міфи великого міста. Том 1

Десь в однокімнатній квартирі на Борщаговці, живе дівчина з пронизливим поглядом. На іншому кінці столиці - в новобудові на Троєщині - 40-річний чоловік намагається зліпити за своїм образом і подобою 23-річну дружину, яка годиться йому в дочки, але намагається стати для нього мамою.
Створюючи цей спектакль куратори театру-студії Fe.Nik.S вирішили звернутися до міфів Давньої Греції. І задалися питанням: як би виглядали знайомі нам епічні історії, якби писалися сьогодні?

Коли: о 19.00
Де: Малий театр, вул. Олеся Гончара, 33
Вартість квитка: 200 грн.

ВЕЧІР В КІНО.

Кінолекторій Культурфільм: Фільми і міфи «братніх республік»

Освітня програма кінолекторію "Культурфільм" завершується показом стрічки “Грачі” (1982, УРСР, реж. Костянтин Єршов).
Фільму передуватиме лекція кінознавиці та культурологині Лесі Кучинської про «Конструювання "особистості" в радянських кримінальних драмах 1960-80-х років». Зустріч відбудеться у форматі лекція-кінопоказ-дискусія.
Фільм "Грачі" знятий за реальними подіями – в основу сценарію лягла замітка 1978 року відомої правозахисниці Ольґи Чайковської в «Літературній газеті». Режисер Костянтин Єршов, відомий першим українським горором «Вій» (1967), вловив зміни, які вже почали відбуватися в суспільстві і ті настрої, які згодом проявилися в кінематографі 1990-х. Але фільм не занурює глядачі в похмурий світ злочинності, навпаки знаходить місце порушникам у рутинній радянській повсякденності, з її впізнаваними деталями побуту і теплими сімейними обідами.
Герої-вбивці – тут звичайні люди з люблячої родини, котрі, мов діти, радіють морю і скибці кавуна, а головна інтрига фільму, яка прочитується в задумливому і сумному погляді головного судді – що змусило цих молодих людей звернути з дороги.

Коли: початок лекції о 19.00, показ фільму о 20.00
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1, м. Голосіївська (Кінолекторій, 5 поверх)
Вхід вільний, реєстрація 

ЯЩеТут. Прем'єра.

Як закохуються у наші дні? За допомогою соціальних мереж та гаджетів... Та якщо кохана на іншому боці земної кулі - можна сісти у літак і полетіти на побачення! Шеф-кухар Стефан (Ален Шаба) у тому віці, коли зазвичай люди досягають того, про що мріяли. Життя перевертається з ніг на голову, коли Стефан закохується в таємничу Су (Пе Ду-на). Він побачив жінку в Instagram та сміливо вирушає до Сеулу, аби знайти її та познайомитися ближче.
На Вас чекає:  червона доріжка, яскрава фотозона,  смачні частування, подарунки та чудовий настрій. 

Коли: о 19.00
Де: Сінема Сіті, вул. Антоновича, 176 
Вартість квитка: 130 грн.

Tales of Tails: Buddy

Хедді Хонігманн досліджує історію шести видатних собак, які необхідні їх власникам. Спеціально навчені, щоб допомогти їм в житті, яка не завжди легка, неймовірні навички собак роблять їх настільки незалежними, наскільки це можливо.
Нідерландською мовою з англійськими та українськими субтитрами.

Коли: о 19.00
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
Вартість квитка:  80-120 грн.